Brazil je ispao glavni cenzor, no većina je zahtjeva vezana uz društvenu stranicu Orkut koja ima milijune korisnika i na kojoj se često uvredljivo komentira i objavljuje neprikladan materijal.
Brazil je ispao glavni cenzor, no većina je zahtjeva vezana uz društvenu stranicu Orkut koja ima milijune korisnika i na kojoj se često uvredljivo komentira i objavljuje neprikladan materijal.
Nije potpuno jasno što je Yahoo htio postići pokretanjem platforme na španjolskom, no moguće je da se poveo primjerom Googleove verzije Facebooka zvane Orkut koja je popularna u Brazilu, te je htio krenuti u osvajanje na nekom tržištu gdje jezična prednost može pomoći u razvoju.
Iako je počeo kao web-pretraživač, Google danas nudi i brojne druge usluge, kao što su Google Maps, GMail, Blogger, Orkut, Google Documents i mnoge druge.
No postotak njegovih korisnika ovisi od države do države pa tako u Brazilu nije čak ni najpopularniji - broj jedan je domaća mreža Orkut.
Orkut je bio odlično osmišljen no nije zaživio, a Buzz je digao mnogo buke da bi ga ljudi uskoro zaboravili.
Slijedi Indija s velikim brojem zahtjeva vezanih uz Orkut, dok se u SAD-u najviše cenzure odnosilo na stranicu za objavljivanje videomaterijala YouTube.
Sa 1,009 milijarda korisnika Google i njegove stranice YouTube, Orkut i Gmail, bile su posjećenije od stranice Microsofta (905 milijuna posjetitelja), društvene mreže Facebooka (713 milijuna) i Yahoo - a (689 milijuna)
Podsjetimo, Google svojom društvenom mrežom Orkut nije postigao mnogo, a Google Buzz nije postigao bolji uspjeh.
Nokia Asha 200 podržava integrirane društvene mreže, e-poštu i IM uz RenRen, Orkut i Flickr podršku.
Kao što smo već pisali, Google već ima Orkut - društvenu mrežu donekle sličnu Facebooku, no ona nije postigla uspjeh osim u nekolicini država poput Indije i Brazila.
Društvene mreže, između ostalih Facebook i Orkut, nude mogućnost odabira ciljane publike za vaše oglase.
Facebook, Twitter, LinkedIn, Shoutem, Friendfeed, Flickr, Google Buzz, MySpace, Orkut neke su od društvenih mreža za koje ste (vjerojatno) čuli, postoje još deseci za koje vjerojatno niste.
Googleova društvena mreža Orkut stara je koliko i Facebook, no gotovo nepoznata široj hrvatskoj javnosti iako ima 67 milijuna korisnika.
Znate li za Googleovu društvenu mrežu Orkut?
Većina korisnika ove Googleove mreže koju je u siječnju 2004. godine pokrenuo Googleov progamer Orkut Büyükkökten nalazi se u Brazilu, u koji je čak i prebačeno njezino sjedište nakon što je u toj državi doživjela neočekivani uspjeh.
Orkut je vrlo popularan i u Indiji u kojoj još zauzima svoj udio na tržištu, a znatan broj korisnika ima i u SAD-u, Japanu i Pakistanu.
Iako je Orkut u početku imao veliki broj korisnika iz SAD-a, njihov broj se smanjio povlačenjem na druge društvene mreže pred sve većim brojem brazilskih korisnika koji su komunicirali na portugalskom, a među kojima se Orkut uspio brzo raširiti zahvaljujući blogerskoj zajednici u Brazilu.
Imajte na umu da će brisanje računa trajno izbrisati Google proizvode pridružene tom računu kao što je profil orkut, iGoogle i web povijest.
Zanimljivo je i kako je Google kao što smo već ranije pisali vlasnik društvene mreže Orkut koja je polučila veći uspjeh samo u nekoliko država svijeta dok je u Hrvatskoj prilično nepoznata.
Nisam jos ni krmelje obrisala iz ociju i vec sam zasjela na kompjuter da vidim sta ima na msn, sta ima na blog, sta ima na orkut...
Sve je počelo kad je otkriven potencijal koji skrivaju mreže MySpace, Twitter, Linked in, NING, hi5, orkut i neprijeporni Facebook.
... ima Googleova socijalna mreža Orkut, no Zuckerberg ova ekipa i dalje ne posustaje od zaštite anonimnosti željenih i neželjenih špijuna.
Iz naslova sam očekivao da se radi i o nekom od servisa Orkut, Wave ili Buzz ali ništa od toga:)
Prije Plusa, prije Buzza i Wavea, Google je imao Orkut.
Ova društvena mreža nastala je, za ove pojmove davne 2004. godine, a osmislio ju je njihov programer, Orkut Büyükökten, po kojem je i dobila ime.
Budući da je nosio vrijedno ime iza sebe, Orkut se vrlo brzo proširio po svijetu, a najviše korisnika dobio je u SAD-u, Brazilu, Indiji, V.
U Googleu, koji je već dvaput pokušao napraviti društvenu mrežu, i to 2004. kad su pokrenuli Orkut te početkom 2010. kad je GoogleBuzz zbog povrede privatnosti korisnika naišao na negativan publicitet i u startu propao, svjesni su da ako žele biti uspješno poput Facebooka, moraju razviti i aplikacije.
Tek nakon godinu dana, u prosincu 2011. stranica ComScore objavila je članak u kojem tvrde da je Facebook po prvi puta prešao Orkut u ukupnom broju jedinstvenih posjetitelja.
Tu su Facebook, LinkedIn, Twitter, MySpace, hi5, Orkut, Bebo, Last, itd. pa čak i egzotični ВКонтакте (Ruski Facebook) i 校内 (Made in China).
Njihova filozofija rada iznjedrila je tisuće projekata, kao što je digitalizacija i pretraga tisuća knjiga i socijalna mreža nazvana Orkut, a mnogi od projekata bili su pravi internetski hit kao što je G-mail, no mnogo njih je i propalo.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com