Od 1995. - 1997. je na postdiplomskom studiju na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu.
Od 1995. - 1997. je na postdiplomskom studiju na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu.
Od jeseni 2004. boravi u Papinskom hrvatskom zavodu svetog Jeronima u Rimu te na Papinskom sveučilištu Gregoriana studira dogmatsku teologiju.
Hrvatski povjesničar, dominikanac, dr. Stjepan Krasić, autor knjige " Počelo je u Rimu " (koja " pomiče " za gotovo dva stoljeća unazad početke normiranja hrvatskoga jezika) te dugogodišnji profesor povijesti na Papinskom sveučilištu sv. Tome Akvinskog u Rimu i dopisni član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, gost je rubrike " Intervju " za koju govori o otkriću iznimnoga priznavanja i vrednovanja hrvatskoga jezika u 16. stoljeću.
Richard Pavlić, obranio je 17. svibnja 2010. na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu doktorsku disertaciju iz dogmatske teologije.
Od 1979. godine studirao je na poslijediplomskom studiju teologije, sa specijalizacijom iz duhovnosti, na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu.
Od rujna 2010. započinje studi teologije na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu.
Prof. Krasić inače je predavač na Papinskom sveučilištu u Rimu i povjesničar koji je otkrio srednjovjekovne korijene zadarskog sveučilišta kojem su temelj udarili, prije više od 600 godina, upravo Dominikanci.
Za svećenika je zaređen u Ruskom Krsturu 4. rujna 1927. a tri godine kasnije doktorirao je na Papinskom sveučilištu Gregorijani u Rimu.
Vinko Mamić uspješno je obranio na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu, 02. prosinca 2011. doktorsku disertaciju pod naslovom: Matejev odgovor na problem ranokršćanskih misionara značenje i svrha prispodobe o radnicima posljednjeg sata (Mt 20,1 - 16).
" Knjiga je plod trogodišnjeg istraživanja i rada, koje je uključivalo i tečaj za egzorciste na papinskom sveučilištu Regina Apostolorum ", podsjetio je autor dodavši da je napravio intervjue s 30 - tak egzorcista i više opsjednutih osoba.
Godine 1987. pridružuje se karmelićanima, koji ga - nakon što je diplomirao na KBF-u Sveučilišta u Zagrebu - šalju na studij u Rim, gdje na Papinskom sveučilištu »Gregoriana« uspješno završava specijalizaciju iz biblijske teologije.
Hrvoje Lasić podsjetio je da je Stipe Jurič profesor biblijskih znanosti na Papinskom sveučilištu Sv. Tome Akvinskoga u Rimu te da je objavio više studija i knjiga iz biblijskih znanosti.
Smješten u Hrvatskom papinskom zavodu Sv. Jeronima, nakon dvije godine studija na Papinskom sveučilištu Gregoriana postiže gradus licencijata iz kanonskog prava s radnjom La differenza tra la maturita psichica e la maturita canonica nel consenso matrimoniale (Razlika između psihičke i kanonske zrelosti u ženidbenoj privoli).
Prvo predavanje s temom " Žene u traženju svojih vlastitih korijena u biblijskoj tradiciji " održao je dr. sc. Stipe Jurić, OP, profesor Svetog pisma na Papinskom sveučilištu sv. Tome Akvinskog (Angelicum) u Rimu.
Od 1980. godine do umirovljenja predavao je moralnu teologiju na čuvenom Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu, postavši, nakon Ruđera Boškovića, prvim Hrvatom redovnim profesorom na tom učilištu.
»Prema iscjeljenju i obnovi.« Pod tim je radnim naslovom na Papinskom sveučilištu Gregorijana u Rimu održan od 6. do 9. veljače međunarodni simpozij o suočavanju s fenomenom spolne zloporabe maloljetnika u Crkvi.
To nas je potaknulo da o tom pitanju, ali i uopće o problemu: Kako što uspješnije otrgnuti od zaborava hrvatske povijesne velikane razasute diljem svijeta, porazgovaramo s povjesničarom dr. Stjepanom Krasićem, profesorom povijesti na Papinskom sveučilištu sv. Tome Akvinskoga u Rimu - »Angelicum« i dopisnim članom Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.
Radovi drugog dana kongresa, u utorak 26. veljače, odražavaju se na Papinskom sveučilištu Gregoriana.
Od godine 1979. do 1984. studira na poslijediplomskom studiju teologije sa specijalizacijom iz duhovnosti na Papinskom sveučilištu Gregorijana u Rimu.
Za iznimne doprinose na području humanističkih znanosti i povijesti, počasni doktorat dodijeljen je prof. dr. sc. Stjepanu Krasiću, redovitom profesoru na papinskom Sveučilištu svetog Tome Akvinskog u Rimu, dok su zvanjem emeritusa titulirani umirovljeni profesori akademik prof. dr. sc. Branimir Glavičić i prof. dr. sc. Nikola Ivanišin.
Mario Tomljanović, svećenik riječke nadbiskupije i student na papinskom sveučilištu Gregorijana.
Filozofsko-teološke studije pohađa na Papinskom sveučilištu Gregoriani u Rimu.
Godine 1909. na Papinskom sveučilištu Gregoriani postiže doktorat iz filozofije, a četiri godine kasnije (1913.) na istom sveučilištu bio je promaknut u čast doktora teologije.
Predavanja iz filozofije i teologije slušao je na Papinskom sveučilištu Gregoriana, gdje je i doktorirao.
Zaređen je za svećenika 1980. Na Papinskom sveučilištu Gregoriana postigao je licencijat (magisterij) iz dogmatske teologije 1983. Od 1983. do 1985. obavljao je službu kapelana u Splitu.
Od 1987. do 1991. studirao je dubinsku psihologiju u Rimu, na Papinskom sveučilištu Gregoriana, gdje je postigao stupanj licencijata (magisterij).
Iste mu je godine odobrio odlazak u Rim na studij kanonskoga prava i katehetike na Papinskom sveučilištu Gregoriani, gdje je 11. VI.1947. obranio doktorsku disertaciju De Comunione parvulorum et de initio usus rationis.
Marko Križevčanin bio je pitomac poznatog kolegija " Germanicum-Hungaricum " i student na Papinskom sveučilištu " Gregoriani " od 1611. do 1615. Na " Germanicumu " svojom rukom upisao je ime - Marcus Crisinus - Croata.
O dominikanskom redu u Zadru i njihovu utjecaju na osnivanje ovog zadarskog i prvog hrvatskog sveučilišta govorio je Stjepan Keasić, dominikanac, predavač na Papinskom sveučilištu u Rimu i povjesničar koji je otkrio srednjovjekovne korijene zadarskog sveučilišta kojeg su osnovali prije više od 600 godina Dominikanci.
Na međunarodnom kongresu sudjelovali su eminentni profesori i predstavnici visokih crkvenih ustanova među kojim su bili i hrvatski predstavnici: zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, generalni tajnik Biskupske sinode nadbiskup Nikola Eterović i profesor emeritus na Papinskom sveučilištu Svetoga Tome Akvinskog dominikanac o.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com