Sva su pisana rukom i krasopisom na tvrdim papirusima sa pečatom i tintom..) sve dok se ne dobije pristanak minimalno jednog gledatelja (jer je vec i 1 dostatan) koji ce navecer biti inicijat i doživjeti prilično rijetko i nesvakidašnje iskustvo.
Sva su pisana rukom i krasopisom na tvrdim papirusima sa pečatom i tintom..) sve dok se ne dobije pristanak minimalno jednog gledatelja (jer je vec i 1 dostatan) koji ce navecer biti inicijat i doživjeti prilično rijetko i nesvakidašnje iskustvo.
S današnjeg stanovišta, neke od njihovih teorija su krhke, a neke poprilično ekstremne, ipak su medicinski postupci dokumentirani na papirusima bez sumnje pomogli unaprijediti reprodukcijsko zdravlje.
Riječ je o sarkofazima, pogrebnim stelama, kanopama, pogrebnim papirusima itd.
Isto tako i Kuran. spaljeni pogubljeni tekstovi Muhameda (koji bio nepismen) pa pisali njegove sure i ajete. pismeni pa pamtili napamet. pa izginuli u ratovima, pa uništena većina napisa da bi na kraju neki šeik želio skupiti preostale pronađene napise na papirusima i palminom lišću i sastaviti u jednu knjigu KURAN.. koji je. za razliku od BIBLIJE dan i noć
Postoje zapisi recepata na papirusima za stanje poznato kao " muška slabost ", a uključivali su mazanje različitim biljnim ekstraktima.
Prave početke današnje medicinske znanosti nalazimo na papirusima staroga Egipta.
Starobugarski simboli pronađeni su na keramičkim posudama, papirusima ili uklesani u kamenu.
Njegovo ljekovito djelovanje zapisano je već na egipatskim papirusima (1500 god. pr. Kr.), a znameniti liječnik Dioskur u 1. st. opisuje djelovanje ekstrakta mrazovca protiv bolnih zglobova.
Nekada su se priče o njima uklesavale u kamen, urezivale u kožu, pisale na papirusima i napokon opisivale u knjigama.
U Eberovim papirusima (1550. god. prije Krista) spominju se ljekovite biljke.
Istraživanja kroz povijest o bolestima i oštećenjima vezanim uz pojedinu vrstu rada nalaze se opisana u starim egipatskim papirusima i spisima antičkih, grčkih i rimskih pisaca 4000 godine p. n. e.
Iako se slične kožne deformacije spominju i u papirusima iz starog Egipta, siguran zapis o Lepri u zemljama zapadnog svijeta datira tek iz 3. stoljeća prije Krista.
Prve recepti se nalazeo zapisani na papirusima.
Eto, možda i piše nešto takvo u tim starim papirusima, a možda i ne.
U svibnju 2010. godine Barbara Frale, vatikanska arhivistica, demonstrirala je pred televizijskim gledateljima još jedan dosad nepoznat element, pošto ga je objavila u svojoj nedavnoj knjizi o tome Svetom platnu: pri restauraciji i temeljitom ispitivanju uočeni su i tragovi napisa na papirusima koji su bili stavljeni uz platno.
Budući da je tekst Svetog Pisma zabilježen na takvim papirusima, svicima, Biblija je po njima dobila ime.
Prvo nama poznato sustavno proučavanje rana datira iz starog Egipta, gdje u drevnim papirusima nalazimo opis zatvaranja rana i opise tehnika previjanja.
Meni nešto zvoni da su nam te izraze u amanet ostavili antički komentatori, iz doba dok su se tekstovi na papirusima rolali u svitke oliti scrolls.
Dokaze o korištenju ljekovitog bilja poput borovice, metvice, mažurana i sl., nalazimo već na papirusima koji datiraju iz 2800. godine pr.
Brojni recepti ljekovitih pripravaka pronađeni su urezani u zidove laboratorija i na papirusima.
U papirusima su zapisana 4 gola na jednoj utakmici centarfora Shuk El Rah, koje je utrpao najvećem rivalu, klubu Nemesis iz Aleksandrije.
Spomenuta je na papirusima iz Abusira kao " kraljeva majka ".
Primjerice, među Papirusima iz Oksirinha iz prvog stoljeća prije Krista pronađeno je pismo nekog Hilarija upućeno trudnoj supruzi Alis: Ako je muško, daj mu da živi; ako je žensko izloži ga.
Ne priliči se Bogu piskarati po nekim papirusima i tekama.
Matija Bučar Ljekovitost i uporaba vodopije zabilježeni su još na staroegipatskim papirusima.
Uvelike podsjećaju na grafite pronađene u drevnome rimskome gradu Pompejima te u papirusima iz vremena Tiberija, rimskoga cara u doba kada je Isus razapet.
Visak izis pronašao je 1930. god. francuski rašljar na drevnim egipatskim papirusima.
Zato su drevni Egipćani u svojoj svijesti pavijane doživljavali kao ' otvarače nebeskih vrata ', pa tu životinju možemo zamijetiti na raznim kipovima i papirusima kako stoji uz boga Tota.
Da se vrati Jona s tim drevnim papirusima.
Tradicionalni grčki Hermes nije nepoznat u magijskim papirusima, ali ime Thota češće se spominje.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com