Potro ni reagensi se mogu naruciti posebno, a postoji i mogucnost sastavljanja kovcega prema individualnim potrebma.
Potro ni reagensi se mogu naruciti posebno, a postoji i mogucnost sastavljanja kovcega prema individualnim potrebma.
Vrlo često korišteni dijagnostički reagensi u hematologiji su May-Gruenwald i Giemsa.
II.3.7. Torziometar ili sličan uređaj II.4. Reagensi II.4.1. Dvostruko destilirani petroleter, s vrelištem od 40 do 60 C.
Tikvice (ili epruvete) moraju imati čepove od brušenog stakla, kvalitetnog pluta ili drugog materijala na koje ne djeluju reagensi koji se koriste.
Kemijska oporaba se koristi za termoplastične materijale, gdje se za vrijeme grijanja dodaju različiti kemijski reagensi.
Svi reagensi moraju biti priznate analitičke čistoće i ne smiju ostavljati znatne taloge pri slijepoj probi.
Monoklonski reagensi za određivanje krvnih grupa za tehnike rada u mikrotitar pločama i u epruveti:
reagensi i proizvodi reagenasa uključujući kalibratore i kontrolne materijale za detekciju i kvantifikaciju slijedećih kongenitalnih infekcija u humanim uzorcima: rubella i toksoplazmoza,
SOP trebaju biti na raspolaganju, ali ne ograničeni, za sljedeće vrste aktivnosti u laboratorijima: 1. Ispitivane i usporedne tvari Prijam, identifikacija, označavanje, rukovanje, uzorkovanje i pohranjivanje. 2. Uređaji, materijali i reagensi (a) Uređaji: korištenje, održavanje, čišćenje i umjeravanje. (b) Računalni sustavi: valjanost, uporaba, održavanje, sigurnost, kontrola mijenjanja i sigurnosne kopije. (c) Materijali, reagensi i otopine: priprema i označavanje. 3. Vođenje zapisa, izvješćivanje, pohranjivanje i pronalaženje Šifriranje ispitivanja, sakupljanje podataka, priprema izvješća, sustavi kazala, rukovanje podacima, uključujući i korištenje računalnih sustava. 4. Sustav ispitivanja (gdje je prikladno) (a) Priprema prostora i okolnih uvjeta u prostoru za sustave za ispitivanje. (b) Postupci za prijam, prenošenje, valjano postavljanje, opis svojstava, identifikaciju i opskrbu sustava za ispitivanje. (c) Priprema sustava za ispitivanje, opažanje i istraživanje prije, za vrijeme i na kraju ispitivanja. (d) Rukovanje sustavima za istraživanje koji su tijekom ispitivanja pronađeni na umoru ili mrtvi. (e) Sakupljanje, identifikacija i rukovanje uzorcima, uključujući obdukciju i histopatologiju. (f) Lokacija i postavljanje sustava za ispitivanje na parcele za ispitivanje. 5. Postupci osiguravanja kakvoće Aktivnosti osoblja za osiguravanje kakvoće u planiranju, izradi rasporeda, izvođenju, dokumentiranju i izvještavanju o kontrolama.
reagensi, testovi i potrošni materijal za patologiju i citologiju,
Fernox Protector oprema/set za testiranje je potpuno opremljeni set u plastičnom kovčegu/kutiji u kojem se nalaze detaljne upute i reagensi s kojima je moguće izvesti 25 provjera.
Reagensi moraju biti korišteni na način koji je određen uputama proizvođača.
I. 3.2.2. Drugi reagensi su navedeni u odgovarajuim dijelovima opisa metode.
Svi korišteni reagensi moraju biti kemijski isti.
Reagensi koji su spremni za upotrebu pokazuju fantastične rezultate s točnim i preciznim rezultatima u cijelom širokom linearnom rasponu.
3.1. Aparatura (i) Erlenmeyer tikvica volumena najmanje 200 ml. (ii) Vodena kupelj s konstantnom temperaturom kod vrelišta. 3.2. Reagensi Dimetilformamid (vrelište 153 1 C) koji ne sadrži više od 0,1 % vode.
Fotokemija je osobito interesantna u tom kontekst jer su fotoni najčišći reagensi, dok solarna energija predstavlja znatan izvor energije na našem planetu.
Svi reagensi i plazma plin moraju biti najveće moguće čistoće.
Reagensi i materijali moraju biti pribavljeni od ovlaštenih dobavljača koji zadovoljavaju dokumentirane zahtjeve i specifikacije.
Kemikalije, reagensi i otopine moraju biti označeni podacima o osobinama (koncentraciji gdje je primjereno), roku uporabe i s navedenim posebnim uvjetima čuvanja.
reagensi i produkti reagensa uključujući kalibratore i kontrolne materijale i programsku podršku dizajniranu specijalno za evaluaciju rizika trisomije 21;
Kako bi se vrijednosti slijepe probe svele na najmanju moguću mjeru, svi reagensi moraju biti najvećeg mogućeg stupnja čistoće.
Kao značajne kemijske štetnosti mogu se izdvojiti laboratorijski reagensi i kemikalije, ali i kemijska sredstva za sterilizaciju, citostatici i drugi lijekovi, sredstva za dezinfekciju.
Rezervni dijelovi Zamjenski reagensi za opremu za testiranje dostupni su od našeg ureda za prodaju na broj telefona 0870 601 5000.
Reagensi korišteni za čuvanje i obradu moraju biti sterilni ako je to potrebno, moraju biti odgovarajuće razrijeđeni prema primjeni te moraju biti sukladni propisima.
- Grinjarovi reagensi u kojima nastaju složeniji alkoholi.
Svi reagensi moraju udovoljavati zahtjevima definiranima slijepom probom (6.1.).
Ukoliko je potrebno, reagensi mogu biti ponovno destilirani u prisutnosti približno 1 g mliječne masti na 100 mL otapala.
Reagensi za dolje opisane imunoenzimne testove (ELISA) mogu se dobiti u referentnom laboratoriju Europske zajednice ili OIE-ovim referentnim laboratorijima za dijagnosticiranje konjske kuge.
Europska farmakopejska jedinica ppm jedinica na milijun (također: m g mL-1) R tvar ili otopina opisana pod Reagensi R f omjer duljine puta tvari i duljine puta otapala u kromatografiji R st omjer duljine puta tvari i duljine puta poredbene tvari u kromatografiji RV tvar koja se rabi kao početno poredbeno sredstvo u volumetrijskoj analizi tt talište (temperatura tališta, točka tališta) WHO Svjetska zdravstvena organizacija LD 50 statistički utvrđena količina tvari koja, davana utvrđenim postupkom, uzrokuje u određenom vremenu smrt 50 posto pokusnih životinja MLD minimalna smrtna doza L/10 doza najmanja količina toksina koja, pod uvjetima ispitivanja, pomiješana s 0,1 IU antitoksina i pri davanju utvrđenim postupkom, uzrokuje tijekom određenog vremena smrt pokusnih životinja L doza najmanja količina toksina koja, pod uvjetima ispitivanja, pomiješana s 1 IU antitoksina i pri davanju utvrđenim postupkom, uzrokuje tijekom određenog vremena smrt pokusnih životinja lr/100 doza najmanja količina toksina koja, pod uvjetima ispitivanja, pomiješana s 0,01 IU antitoksina i injicirana potkožno, uzrokuje karakterističnu reakciju na mjestu injiciranja tijekom određenog vremena Lp/10 doza najmanja količina toksina koja, pod uvjetima ispitivanja, pomiješana s 0,1 IU antitoksina i pri davanju utvrđenim postupkom, uzrokuje tijekom određenog vremena paralizu pokusnih životinja Lo/10 doza najveća količina toksina koja, pod uvjetima ispitivanja, pomiješana s 0,1 IU antitoksina i pri davanju utvrđenim postupkom, ne uzrokuje znakove toksičnosti u eksperimentalnih životinja tijekom određenog vremena Lf doza količina toksina ili toksoida koja u najkraćem vremenu stvara pahuljice (flokule) s 1 IU antitoksina CCID 50 statistički utvrđena količina virusa koja zarazi 50 posto stanica kulture u koju je dodan virus EID 50 statistički utvrđena količina virusa koja zarazi 50 posto oplođenih jaja u koja se virus ucijepi (inokulira) ID 50 statistički utvrđena količina virusa koja zarazi 50 posto životinja u koje se ucijepi virus PD 50 statistički utvrđena doza cjepiva koja, u uvjetima ispitivanja, zaštiti 50 posto životinja od iskušane doze mikroorganizama ili toksina protiv kojih je djelotvorno cjepivo ED 50 statistički utvrđena doza cjepiva koja, u uvjetima ispitivanja, stvara specifična protutijela u 50 posto životinja za svrsishodne virusne antigene PFU jedinice za prištiće na licu od kozica ili jedinice za (sluzne) naslage SPF bez specifičnih patogenih tvari
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com