Crne prognoze kažu da će 2006. godina biti obilježena pošašću rootkita.
Crne prognoze kažu da će 2006. godina biti obilježena pošašću rootkita.
Podjela rootkita nadalje slijedi klasifikaciju s obzirom na to da li zloćudni program preživljava reboot ili ne.
Utemeljen na programu ESET NOD32 Antivirus, štiti od virusa, crva, spywarea, trojanaca, rootkita i drugih malicioznih objekata.
Kao zastupnici NOD32 antivirusnog rješenja u mogućnosti smo Vam ponuditi najmoderniju i najefikasniju zaštitu protiv virusa, crva, spywarea, trojanaca, rootkita i drugih malicioznih objekata.
Dok završite s čitanjem ove rečenice, pojavit će se oko 70 novih oblika zlonamjernih kodova - virusa, trojanaca, crva, rootkita, spywarea i drugih malicioznih objekata.
Ponovo se na scenu vraćaju MBR crvi koji su koristeći nove mahanizme ujedinili ubitačnu kombinaciju virusa, rootkita i crva u prijetnji Win32.Worm.Zimuse.A.
Oni najčešće sadrže komponente pomoću kojih se, osim virusa, mogu detektirati i ukloniti i ostale vrste prijetnji, primjerice crva, rootkita i trojanskih konja.
S obzirom da je implementiran na hardveru a ne na softveru, novi antivirus ne ovisi o konfiguraciji operativnog sustava, pa na njega ne utječu promjene koje programi poput rootkita (čiji je zadatak skrivanje drugih malicioznih programa: virusa, spywarea, trojanaca...) provedu u sistemu.
Ovaj moćni malver je kreiran da izbjegava antivirusnu detekciju, a sastoji se od BIOS rootkita, MBR rootkita, kernel-mode rootkita, PE (portable executable) infekcijske datoteke te " downloader " trojanca.
U slobodno vrijeme bavi se analizom zlonamjernih programa (osobito rootkita).
Samoobrana je nova funkcija koja sprječava infiltraciju zlonamjernog koda koji isključuje ili ometa rad antivirusnog programa, dok je Anti-stealth napredna tehnologija razvijana protiv rootkita.
Pojam rootkita označava sve vrste softvera koje se skrivaju od operativnog sustava ili služe za skrivanje drugih programa poput virusa, trojanaca i sličnih nametnika.
Najgore je što prisutnost nekog rootkita može ostati nezapažena godinama.
Najznačajnije stavke su im Threat Detection (pronalaženje virusa, crvi, malwarea, trojanaca i rootkita) i neki uobičajeni načini zaštite od keyloggera, adwarea, dialera, raznih skripti, spamova, zaštita USBa, no i zaštita IM programa, P2P/File Sharing zaštita, registry skeniranje i zaštita
Spyware Doctor i PCdefense podržavaju i traženje rootkita, pa ih preporučujemo.
No, ako ne nađete ništa, a simptomi ostanu, vjerojatno imate posla s naprednijom vrstom rootkita.
Tada nastavite analizu s alatima za pronalaženje rootkita.
Izgrađen na nagrađivanoj tehnologiji ThreatSense, antivirusni sustav ESET NOD32 proaktivno detektira i onemogućava više virusa, trojanaca, crva, phishing napada, rootkita i ostalih prijetnji na Internetu od bilo kojeg drugog dostupnog programa.
Posumnjate li na postojanje rootkita ili kakvog drugog nametnika, potrebno je odmah učiniti nekoliko važnih koraka.
Problematika rootkita došla je posljednjih nekoliko godina u fokus ne samo specijalista za sigurnost, već se o tome dosta govori i u poslovnim krugovima budući da sigurnosne implikacije ugrožavaju poslovanje tvrtki.
Sigurnosni proboji uporabom rootkita mogu dovesti do golemih šteta, a najgore je što takvi proboji mogu dugo ostati neprimijećeni zbog prirode funkcioniranja rootkita.
Iako i besplatna verzija ima dodatke poput LinkScannera, Email scannera, Resident shielda, Anti-rootkita i slično, zna mu mnogo toga proći u računalo.
U tom slučaju borba protiv rootkita i utrošeno vrijeme bili bi, nažalost, uzaludni. (Predrag Kurtović)
Posebno pisani programi kojima je cilj otkrivanje i uklanjanje rootkita imaju nešto veći postotak uspješnosti, no ukupno gledajući rezultat njihova rada često je upitan.
Detekcija rootkita, kao i njegovo uklanjanje, vrlo je zahtjevan postupak.
U posljednje su vrijeme različiti proizvođači sigurnosnih softverskih alata ugradili u svoje proizvode i mogućnosti detekcije rootkita, a neki nude i mogućnost njihova uklanjanja.
Drugi su kreirali posebne specijalizirane alate za detekciju rootkita.
Ovaj tip rootkita, koji se naziva i NT rootkit, sofisticiraniji je jer presreće API-je iz kernel moda i peca sistemske pozive.
Ovaj program posuđuje primjenu nekih ideja za zaštitu jezgre razvijene za HookSafe, jezgreni program za zaštitu od rootkita koji je Jiang pomogao smisliti.
Za izradu Kernel rootkita potrebno je veće znanje i iskustvo.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com