📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

sjecam značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za sjecam, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • secam (0.84)
  • sijecam (0.81)
  • sjećam (0.81)
  • sječam (0.79)
  • sjecas (0.76)
  • sjeca (0.76)
  • sicam (0.74)
  • nesjecam (0.74)
  • sjecate (0.72)
  • sijećam (0.72)
  • sećam (0.71)
  • sican (0.71)
  • sjecham (0.69)
  • sjeća (0.66)
  • sjecamo (0.66)
  • prisjecam (0.65)
  • secas (0.65)
  • sićan (0.64)
  • sjecaju (0.64)
  • sjetis (0.63)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

Ne mislim toliko na ovo sta ti pise u lokaciji, nego se sjecam par rasprava na ostalim sportovima.Cini mi se da si Split spominja?

0

Jednom sam procitao nekakve ekonomske podatke o, koliko se sjecam rastu ekonomije ili mozda je bilo o BDPu, u Hrvatskoj u zadnjih 50 tak godina.

0

Nazalost po nas, ja se ne sjecam kad je odigrao jako dobru, a kamoli odlicnu utakmicu za Hrvatsku reprezentaciju.

0

Pa bili su i u Hrvatskoj (bio clanak ako se dobro sjecam), samo ovdje se ne trebaju sakrivati kad nasi suradjuju s njima. prikaži cijeli komentar

0

manhattan, sorry, ja sam ovdje samo u prolazu, a to cu vam i dokazati, kao sto sam i u Hrvatskoj samo u prolazu jer MI smo uvijek u prolazu i svugdje prolazimo, a da si se ti naslusala svih tih klasika onda bi bila i sama Mozart, jebo te papak... kak ne kuzite da ta javna i poznata imena koristim samo zato da se bolje kuzimo jer sve te osobe poznajete, vise-manje vrlo dobro, a i nismo osobni prijatelji pa kak bi povezala neku moju privatnu storiju koja ionak za ovaj blog uopce nije bitna, a da smo iste profesije to ne vjerujem jer sam ja deset sati dnevno na analizi literature i politickih magazina iz cijelog svijeta, dok ti pijes kavu i opustas se na razne nacine... i tko je gdje bio i koliko svijeta vidio ni to nije bitno, ako ti duh nije prosiren... a kaj se same kreativnosti tice, da si kreativna onda bi El Greco bio tvoj album a ne Vangelisov, a da si pravi novinar onda bi tvoje kolumne bile u New York Timesu.. dakle, prestanimo cviliti u tom hrvatskom apokalipticnom interijeru kojeg ste si sami izgradili i izadjite van, prema svijetu, kako god tko zna - netko sa knjigom, netko sa pjesmom, netko sa Vegetom i pudingom, netko sa dizajnom... budite bolji i jaci, to ja cekam, godinama, svi si to zelimo... a ovo sa nickname-forama, to ti samo po sebi dokazuje da se ne lijepim fiksacijski na jedan jedini nik ili ime, jer mi to nije ni bitno, i kad sam nedavno spomenul tarantulnu bruce lee godzilu imal sam tog trena pred ocima zapravo onaj deeper underground od jamiroquaia, jer mi tam njegovi pokreti djeluju kao neka karate-abreakcija na hermeticke interijere urbanih centrala i tako to... dakle ja stalno proizvodim drustvo u sebi, u srcu sam sociolog - zanima me kako hrvatska stoji prema sociologijama svijeta i gdje ce zavrsiti, nista drugo... a kaj cete reci ljudima koji mnogo misle u hrvatskoj, osim da se kurce i prave pametni... jer to ste i svima ostalima tog kova govorili... to je jasno, samo kaj ti nisi sa 23 godine imala korespondenciju sa Ivanom Supekom, na njegov zahtjev, a ja jesam, ti nisi imala korespondenciju sa Tuđmanovim uredom, a ja jesam, ti nemas dogovore sa nekim velikim europskim izdavackim kucama, a ja imam, ti ne spremas svoje programe misaone i ljubavne za Englesku i USA, a ja ih vec sve imam kao cjelinu u glavi.... NISTA TI NE ZNAS... iako ti zelim svaku srecu, naravno, to mi Bog zapovijeda.... i sad jos ovo kaj se tice SPONTANOSTI u Rujaninoj temi na blogu... ako je prvi puta bilo spontano bit ce i sto puta, i tu nema kraja... kurvarstva su u RH pokusaj priblizavanja takozvanom modernom svijetu, ali ne onom aristokracije i Elite, jer oni tak ne rade, oni su i dalje konzervativni... dosta sad, ovo je ionak zadnje javljanje, idem spat, moram sutra nekaj novo nauciti, ali ne o zenama jer za to samo srce treba, a kaj se tice pravnika B. ako on doma ima od svoje matere WMF-ov set nozeva, znaci da je stara dala za njega barem 300 eura, ako ima nesto nakita od Tiffanya to je jos barem 3000 eura... i sad zamisli da zena pocne to onak spontano i lakomo polako dijeliti svom bratu, sestri ili nekom prijatelju... zacas bi iz kuce odnijeli 10 000 eura, a gdje su tek ostale vrijednosti... ako ih volite, te svoje dragane, na sve cete pristati i Ljubav ce vas lijeciti... i velim ti, bil sam u jednom stanu u ZG, jedne ukrasne skarice od Zwilling-Henckelsa koje su bile kod te divne zene vrijede 300 eura, mogel sam ih odnijet, ili aparate, kamere, zlatninu... onak polako, spontano... bilo je i vaza po 2000 eura, ali nisam... jos se toga sjecam, bilo je dosta davno... svasta ljudima pada na pamet kada dodju do blizu love ili u dodir sa vrijednostima.... kak sam rekel sa Mojcu Erdmann, ako stavim torbu sa eurima do nje, doci ce do promjene perspektive, vjerojatno, ali ja nisam te vrste, MI nismo ta vrsta... Rujana, samo naprijed, ti si gala, ne daj se. vjeruj u to sto radis i pisi nam lijepe knjige... hocemo uciti, o da - hocemo uciti

0

sad koliko se ja sjecam, to ide ovako. kant je usporedio to s geometrijom. kaze da bi nepriznati apsolutno nuzno bice (a taj pojam kod njega odgovara najvecem zamislivom bicu), bilo isto tako kontradiktorno kao poricati da trokut ima tri kuta. sud da trokut ima tri kuta je izvjestan, nuzan. isto tako bi bilo proturjecno nepriznavati postojanje apsolutno nuznom bicu.

0

lastane, jesi siguran? ja sam citao o teoriji o okviru (grille), ali koliko se sjecam, nije prihvacena kao definitivna. a ako i jest, ne bih rekao da je time desifriran rukopis, jer ako nema smisla, nema se sto ni desifrirati, samo razotkriti.

0

Sjecam se da se ne tako davno isto tako pjevalo " Sprem ' te se sprem ' te " pa smo i uz embargo nabavili dovoljno hardwarea ispod zita da su hrabri momci okrenuli situaciju u nasu korist.

0

Ja sam bio dodatno impresioniran jer mi je to bilo prva posjeta Kulusicu (doduse vec sam gledao dosta novovalnih bandova u SC-u i Lapu, a bio sam i na promociji prve ploce Kazalista u kinu u Remetincu jedno godinu i pol-dvije godine ranije ako se dobro sjecam; sedmi osnovne).

0

Jutro je pocelo sjecam se majka me budi i vrijeme je za odlazak u skolu.

0

Sjecam se ko danas, dopeljali klince doma iz porodilista (blizanci), zena izmrcvarena od poroda a buraz, sestra i starci stoje ko posrani golubovi i gledaju u njih jer su bili onako sitni i krhki (svaki 2 i po kile imao) jer ih treba okupat.

0

uglavnom radi se o tome da ti kod kuce sklapas kemijske, igracke i slicne gluposti za neku sitnu lovu. cinjenica je da kad udjes u stos, da mozes stvarno puno toga napraviti i dobro zaraditi. ali... naravno da postoji i onaj drugi dio. sklopis ugovor sa nekom nasom firmom kojoj dajes proviziju zato jer oni tebi daju reklamne materijale. mozes ici i direktno preko dobavljaca (to su sve neke americke firme) ali onda opet moras platiti nekaj neznam vise kaj. oni ti posalju uzorak i materijal i kad napravis prvi komad prvo ga saljes njima na ogled da li je dobar (onda ti ga oni vrate i kazu sta ne valja) uglavnom, potrosis pun kup love za postarinu... ja nisam imala bas dobra iskustva, ali mislim da bi se tu moglo nesto napraviti ako imas malo talenta i zivaca za raditi takve stvari. bas mi je zao sto sam nedavno bacila njihov katalog, rado bih ti ga poslala. moj savjet ti je da se ne javljas na oglase u nasim novinama, nego da direktno trazis takve firme preko interneta, jednostavno na pretrazivacu probaj pod working at home. sjecam se samo jedne firme, zove se angel pin creations, potrazi i njihove stranice na webu. sretno

0

ja mislim da je meni odmah od prvog dana bolovanja placao hzzo (i to sam ustvari ziher jer sam zaglavila u bolnici i tocno se sjecam oko kojih smo se datuma natezali): mig:

0

Namjerava srusit Guinnessov record, tj prijeci La Manche za 2 sata. vise informacija ovdje Ovo mu nije prvi puta da isprobava srusit neki record: vec je bezbroj puta pokusao obic kuglu zemaljsku u hot-air balonu (u odredjenom vremenu, ne sjecam se vise tocno kojem), ali jos nije uspio.

0

... volim se ponekad osvrnuti na pocetak srednje skole... na sve one lijepe, i one malo manje lijepe dogadjaje.. volim ih prevrtjeti u glavi, i ponekad razmisljati o njima... ima ih punooooo.. mislim da ih svaki srednjoskolac ima.. naravno, svakome se njegovi dogadjaji na drugaciji nacin dopadaju.. 1. razred huh.. punoooo toga je bilo u 1. razredu.. sjecam se jos prvog dana.. svi prestraseni, nervozni... poznala sam bratica koji ide s menom u razred, antoniju iz osnovne, jednu curu i Filija J.. heh..

0

Filija se jos sjecam kad sam bila osnovna.. hehe.. dok je bil pijani, i kod staroga alibija nes blodil: D.. hjooooj.. mogu reci da smo jako rano poceli piti.. barem ja: D.. hehe.. a i Filo: P.. no uglavnom, i tak sam s vremenom upoznala cijeli razred.. mislim, nisam ih upoznala.. znala sam ih.. neke nisam poznala sve do sad.. heh, uklopila sam se (ajmo to tak nazvat) u drustvo cura kojima je glavna tema bila sminka, decki, sampion.. wtf?

0

Ili sam ja izlapio pa se ne sjecam dobro: D

0

ja se ovoga ne sjecam, al opet iako nije bilo tad plave zastave ovaj bi trebao pustit ga ne znam dal bi dobio neki sad bonus ako nije zaostajao za cjeli krug, doduse ni neznam kolko se dobije love za koje mjesto. zato postoji google

0

Zato kaj je niti tri epizode prije toga Enterprise susreo planet sa nekakvim mutiranim virusima od oko 30 cm promjera koji su se (kolko se sjecam) parazitski vezali uz ljude i ubijali ih.

0

A ja se raspadnem, rasplacem, pa odrvenim, sutim, sjecam se.

0

Sjecam se i ja sprdacine po saboru i u vladi kad je moja zlocinacka organizacija, pa i sam krivousti donosili i mijenjali zakone kako je njima trebalo za dnevnopoliticke potrebe.

0

Sto se tice prvenstvene sa dynamom, koliko se sjecam bilo je 3 - 4 kola do kraja i bili smo na - 4, jeli tako.A mi smo se borili sa cibalijom za drugo mjesto.Tu utakmicu isto tako nismo izgubili nego je ostalo 0 - 0. Nismo opucali na gol, ali isto tako ni dynamo nije pucao na gol Donijeli smo bod sa maxirugla moj Kljaka.a sto je gogy donio ove godine? 0 - 2 a moglo/trebalo je biti 0 - 7

0

E pa kad nitko nije nasa za shodno to napsat i zabiljezit za povjest, evo onoga cega se ja sjecam.

0

Nisam trenutno u Hr i nemam ugovor kod sebe, ali dobro se sjecam kako su povrat naknade, ako se ne koristi kreda i taj bonus od 0.5 posto kamate bili jaki pregovaracki aduti sluzbenika stedionice prije potpisivanja ugovora na 5 godina.

0

da moras dalje daj molim te nemoj neke gluposti pricat, sta je Alonso rekao?????? trebali smo pokrit nekog, pokrili smo webber i rosberga ako se dobro sjecam a pustili petrova imali su brz bolid na ravnom i odvozijo je bez greske svaka cast i to je plakanje?? ma daj vi redbullovi i vettelovi fanovi since 2011

0

Ivan Kelava - nije imao puno posla, sjecam se jednog udarca Vukovica iz slobodnog udarca kojeg je odlicno obranio Josip Šimunić - siguran, pogotovo se iskazao u zadnjih pola sata kad je svaki duel s Vukovicem dobio i to na " brzinu ", sto vise govori o Vukovicevih zadnjih pola sata, ali siguran, dosta digao formu ove sezone u odnosu na proslu Arijan Ademi - moram rec da ga nisam puno primijecivao sto valjda znaci da je dobro odigrao, igra takvu poziciju da ga i ne primijetis puno Mateo Kovačić - po meni odlican, dobra kontrola lopte, dobri pasovi, velik potencijal Sammir - zabio lijep gol, i par puta lijepo zadrzao loptu izmedu par igraca Hajduka, ali nedovoljan kvalitet za reprezentaciju, ako izuzmemo uopce da ne bi trebao igrati u njoj jer nije Hrvat, vec Brazilac koji je u Hrvatskoj poslovno Tonel - nisam ga puno primijecivao sto govori o napadu Hajduka Josip Pivarić - isto tako kao i Tonel Fatos Beqiraj - bas se i nije iskazao osim par dobijenih duela na snagu, i koji promasaj Domagoj Vida - dosta dobar, zbog Caktaseve lose igre u obrani i loseg zatvaranja, prikljucivao se napadu, u obrani isto siguran Ante Rukavina - solidan Duje Čop - vrlo dobar lijepo se ubacio iza Jonjica, sve u svemu dosta dobrih poteza, bolji od ocekivanog za mene Ivan Krstanović - mislim da je trebao biti strijelac Marcelo Brozović - nije puno igrao, nisam ga bas puno primijecivao, to je valjda ta pozicija zadnjeg veznog Alen Halilović - pokazao velik potencijal, steta za njega sto mu je Krstanovic, uskratio gol u debiju u HNL-u

0

Po njegovim pricama u to doba, porodica mu je bila iz okoline Knina, rodjen koliko se sjecam 1961 godine.

0

Pricao je, da mu je porodica bila velika i koliko se sjecam i njegov brat bio je u JNA, čini mi se u Niš-u, u nekoj elitni jedinici.

0

Posto sam sa nekim momcima koji su sluzili armiju samnom, jos neko vrjeme odrzao stikove i tako se sjecam, da je verovatno nekdje u 1997 bio slan u Moskvu nesto kao u vojnicku ambasadu, nisam bas domac sa tim zvanjima

0

Ne sjecam se kada sam zadnji puta vidio pitanje iz analogije a da nisam znao odgovor.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!