Glonga, slushaj vamokar: blago povaginin kad mi neko iz Zagoricsana tumacsi galju i kuku, meni koji san toliko galja i kuka dubokog (za duvana, kompira) i plitkog (ostalo) kopa uzkopa, toliko iljada okopa i ogrnijo
Glonga, slushaj vamokar: blago povaginin kad mi neko iz Zagoricsana tumacsi galju i kuku, meni koji san toliko galja i kuka dubokog (za duvana, kompira) i plitkog (ostalo) kopa uzkopa, toliko iljada okopa i ogrnijo
Drzao sam svoj prvi govor u zivotu, 13 - godisnji djecak jos slabih ruku, dali su nam rakiju, posli smo cijelo drustvo iz grada u vukojebinu gdje su ti njegovi roditelji htjeli okititi grob, moja je simpatija povratila u autobusu, ovdje se seljaci ne peru nakon poroda, ja najmladji, u bijeloj kosulji, imao sam tremu, s papirom formata A 4 istrgnutim iz biljeznice ispred sebe, mrtav je djecak zaudarao izlozen pokraj traktora, kosti mu je pojelo, bio je dvije godine stariji od mene a uvijek sam ga mogao istuci, lomljiv i blijed zaudarao je jos u bolnici, trebalo je stogod o njemu napisati, pisao sam jucer cijelo poslijepodne, nisam znao sto, ali nisam se mucio, osjetio sam strast, divio sam se svojoj koncentraciji, kombinirao sam rijeci, cak sam bio iskren, Zoki je imao crne podocnjake i piskutav glas, u grob se taljigao na seljackim kolima, pobacali smo vijence u njih, a onda i mi posjedali, mlada druzba mrtvacka, dug je put do Krstinje, to je totalna zabit, u koju sam sljedeci put dosao nakon jos trinaest godina, i to na tenku, nocili smo ondje, pa se pucalo, u zoru na brdu gledam katnicu bez fasade, iza je dvoriste, daske prebacene preko kozlica, po njima prasetina, mladi luk, boce sljivovice i vino, naglas citam a babe placu, njegova mater kima glavom, svi u mene zure, kad zastanem, preskocim rijec, cujem muhe, rakija me grije, citam glasnije, o vjecnom prijateljstvu, i svice nad ovim opustjelim srpskim selom u kojem sam tako uspjesno zapoceo spisateljsku karijeru. lecenipravoslavac 08.12.2006. 16:12... slushaj, moguci nemanja, za normalnih dana ne bih se osvrtao na tvoje nebulozne i nepotkrepljive zakljuchke-optuzbe. ali kako danas i tako nemam kuda ili shta, ili sam usled protivprirodnog nasilja nad duhom i telom emocinalno drmnut i nachet, tvoje praznoslovlje vredja, zove na dvoboj i iziskuje zadovoljenje. na obostranu srecu vec u neznom dobu od 6 - 7. godina shvatio sam nedomislivu izlishnost objashnjavanja bilo kome bilo shta. sve tvoje zamerke na moj rachun posledica su upravo tvojeg trabunjanja ovde i zelje da ti se anonimnom neznani dive. moja deformacija, ili kako ti vec to pogreshno nazivash, ogleda se jedino mozda u chinjenici da sam lishen osnovnog svojstva i jalove strasti ljudi koji ovde saobracaju - a to je...? ti cesh mozda i sam znati, ah tako okretan i nemilosrdan na jeziku u obrachunu protiv trovacha omladine, tuzioche moj dragi. da sam danas sposoban za ljubav u svetovnom ruhu - sigurno bih te voleo, nemanja. ali, avaj, sve je otishlo u kurac, kako to moj dragi, poshteno-neuki izgnanik peva.
Slushaj, dece ima svuda, zar ne? Budala josh vishe.I tvojih i mojih koliko hocesh takvih, xaxa
Koa Ga jE oStAWilA u pRoShloN POsTu..... SluShAj...... Ja To znAn.... RazrEd nAn jE oChAjan..
On mi govori: " Slushaj rijechi iz zemlje chiste ljubavi koja prebiva u nashim srcima, iz zemlje u kojoj ne postoji smrt niti ishta tome slichno, i u kojoj che svatko biti vjechno voljen, samo ako tamo pozheli dochi... " Osvrchem se.
Nego, moja Andjela, tada, kada je bilo grozno, pred prekid, me dovukla, prije nego sam se ukrcala na let za Dubrovnik i rekla: slushaj mala, nisi normalna, ali moja si - i znash sto ti kaze srce i tvoj unutrashnji glas - slijedi ga
Upravlja se konsezusom, Njemci i Francuzi ko Srbi/slushaj tamo nepodobni /, Englezi ko Slovenci/hebali bi se da im ne udje/a ovi s istoka ko Shiptari i Crnogorci/daj neshto, nije vazno koliko jer je u svakom sluchaju vishe nego shto mi mozemo zaradit /
Ja kazhem.. slushaj.. ja ne mogu biti tamo... i ja i tata te volimo ali mi vishe ne zhivimo skupa.
Slushaj, meni to zvuci ko blaza stomacna gripa.
Slushaj sitni lumpenproleteru, da mi od tebe nije muka ne bi se nikad ovdje ni javio a da je tvoj " life great " u to ne sumnjam jer kad majmun drugome uspije ukrast bananu nema kraja njegovoj srechi
A kako se pozdravljaju osobe rodjene izvan Hrvatske.... slushaj, nisam ti ja australski stakor da vrsish eksperimente po meni i drugima, koju aroganciju si dozvoljavash ovdje
Slushaj drushkane ja sam veoma sretan da je konachno hrvatska dobila vladu kakvu je dobila ali samo idioti ili totalno neupucheni mogu braniti ili hvaliti onog Matana koji je jedan mali komunistichki mediokritet i danas nishta bolji ni vrijedniji nego shto je bio kad je na faksu presjedavao partijskom chelijom
Prichaj mi o tome... ali, naviknesh se nekako, slushaj profesionalnog tjeskobnog vuka samotnjaka;) Znam da se ne zhelish naviknut, ali druge ti nema... ili se navikni, ili trpi, ili nadji neciji zagrljaj.... biraj..
Hadj sretno i nemoj shtedit, reko meni davno jedan rodjak od matere koji se obogatio u Chileu " slushaj mali, zapamti da ti sve moze propast ali zenske koje si sredio i alkohol kojega si popio ti nitko nikad ne moze oduzet ".
Dobro slushaj sta hoce, sta zeli.
Maserka.... daj molim te ne slushaj gluposti
Slushaj, koliko vidim si temu fulala totalno.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com