Riječ je o projektu koji će putem BICRO programa razvoja tehnologijske infrastrukture - TEHCRO dobiti financijsku potporu u iznosu od preko 3,5 milijuna kuna što čini 32 % ukupnih troškova projekta.
Riječ je o projektu koji će putem BICRO programa razvoja tehnologijske infrastrukture - TEHCRO dobiti financijsku potporu u iznosu od preko 3,5 milijuna kuna što čini 32 % ukupnih troškova projekta.
U utorak 24. kolovoza u Rijeci (u TEHCRO centru - Znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci d. o. o., Slavka Krautzeka 83/A, Rijeka) potpisat će se ugovori o sufinanciranju projekata s 4 naredna Korisnika u vrijednosti 445.715 kuna, 26. kolovoza u Čakovcu (u TEHCRO centru Tehnološko inovacijski centar Međimurje, Bana Josipa Jelačića 22, Čakovec) s 2 naredna Korisnika u vrijednosti 179.132 kuna, a ugovori za pet projekata, u vrijednosti 635.993 kune, za čije će praćenje i nadzor nad provedbom biti zadužen Ured za transfer tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, potpisat će se početkom rujna.
Povezivanjem projekata UNI_TECH, TERA TEHCRO i Tehnopolis Osijek dobiva se integrirani plan Sveučilišta za intenziviranje istraživačke funkcije, funkcije prijenosa znanja, suradnja s gospodarstvom i funkcija transfer tehnologije.
Provedbom projekta TERA TEHCRO planiraju se ostvariti sljedeći rezultati:
Bitna funkcija izložbe BUDI UZOR/INOVA je identifikacija poduzetničkih projekata podesnih za komercijalizaciju na nacionalnoj razini u okviru programa TEHCRO ili na međunarodnoj razini kroz Europsku poduzetničku mrežu EEN.
Cilj TERA TEHCRO projekta je poticanje razvitka inovativnog poduzetništva kroz pružanje usluga za transfer tehnologije, i to kroz nekoliko skupina aktivnosti:
Razvojno-istraživački centar za marikulturu d. o. o. za sada je jedini centar koji je uspješno nastavio Projekt u okviru programa TEHCRO, transformacijom u Tehnološko i poslovno-inovacijski centar za marikulturu MARIBIC d. o. o.
BICRO također ima program TEST i TEHCRO koji svaki na svoj način potiču hrvatske istraživače i znanstvene institucije na istraživanje i razvoj visokih tehnologija te inovativnih tehnoloških poduzeća.
Postojeći tehnološki centri primili su potporu iz programa TEHCRO prema uvjetima ugovora s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa (za hladni pogon "), u trajanju 21 mjeseci.
Iskorištenje prostora se tako od 2007. do 2009. godine s 85 povećalo na 95 posto, omjer samoodrživosti (postotak omjera ukupnih rashoda poslovanja) s 30 na više od 75 posto, a broj stanara, odnosno poduzeća koja djeluju u sklopu parka, s 15 na 30. Zaključujući izlaganje Petrović je napomenuo kako veliki dio uspjeha Tehnološkog parka Varaždin svakako treba pripisati TEHCRO programu za potporu osnivanju i rastu objekata tehnološke infrastrukture, a koji zbog skorog pristupanja Hrvatske EU imaju odličnu perspektivu za dodatno proširenje infrastrukture i kapaciteta.
Odgovorite na slijedeće upite kako bi sami jednostavno provjerili zadovoljava li Vaš projekt kriterije prihvatljivosti programa TEHCRO:
zasniva se na rezultatima prethodnih EU projekta: Poslovno inovacijski potporni centar (CARDS 2004; TEHCRO) i Promicanje ulaganja u razvoj poduzetništva zasnovanog na znanju, inovacijama i novim tehnologijama (IPA IIIc).
Provjerite zadovoljava li Vaš projekt kriterije za sudjelovanje u programu TEHCRO.
BICRO objavljuje poziv za zaprimanje pretprijava u program TEHCRO.
U pretprijavi natjecatelj navodi osnovne elemente projekta koji po svojoj viziji, misiji i ciljevima odgovara nekoj od projektnih kategorija iz programa TEHCRO.
Program IRCRO uz programe RAZUM, TEHCRO, VENCRO i KONCRO čini niz od pet potprograma koji su sastavnice programa « Poticanje poduzetništva utemeljenog na inovacijama i novim tehnologijama »koji uključuje državne poticaje poduzetništvu utemeljenom na inovacijama i novim tehnologijama, a njegova provedba povjerena je Poslovno-inovacijskom centru Hrvatske â BICRO-u Pročitaj više
Radi se o 8 projekata za čije će praćenje i nadzor nad provedbom biti zadužen TEHCRO centar - Tehnološki park Varaždin d. o. o.
- BICRO - programi financijske potpore za razvoj i rast tehnološki utemeljenih MSP - uloga BICRO-a - nedostatak kapitala u ranoj fazi istraživanja i razvoja (R D) - ciklus financiranja mlade inovativne tvrtke - izvori financiranja za razvoj od ideje do inovacije - program RAZUM - program TEHCRO - program VENCRO - program IRCRO - program KONCRO
U razdoblju 1982. - 2003. bio je zaposlen u Plivi d. d. gdje je radio kao procesni inženjer, koordinator razvoja tehnologije, koordinator tehnološkog razvoja, koordinator laboratorija biokemijskog inženjerstva, direktor odjela biosinteze i biotehnologije, pomoćnik direktora za razvoj poslovanja, ekspertni analitičar za biotehnologiju, farmacijske operacije i strateški marketing. Od 2003. radi u Poslovno inovacijskom centru Hrvatske BICRO d. o. o., najprije kao koordinator za biotehnologijsku infrastrukturu i razvoj, 2004. kao direktor programa TEHCRO, a od 2005. do danas kao direktor programa RAZUM Razvoj na znanju utemeljenih poduzeća.
Tehnološko-inovacijski centar Međimurje je projekt koji je unutar BICRO programa razvoja tehnologijske infrastrukture TEHCRO dobio bespovratnu financijsku potporu u iznosu od 12 milijuna kuna.
Na osnovu zaprimljenih pretprijava BICRO će odabrati kandidate, u skladu s niže navedenim kriterijima, kojima će na raspolaganju biti neovisni konzultantski tim koji će im pomoći u kreiranju održivog poslovnog koncepta te detaljnog operativnog, financijskog i provedbenog plana za svoj TEHCRO projekt.
Pritom su se sudionici radionice imali priliku upoznati s karakteristikama pojedinih programa financiranja koje BICRO nudi (točnije programima POC, RAZUM, TEHCRO, IRCRO, EUREKA).
Otvaranju je uz direktora Poslovno-inovacijskog centra Hrvatske BICRO gospodina Dalibora Marijanovića nazočila i dr. sc. Ivana Nagy, viša izvršna direktorica Sektora za istraživanje i razvoj koja ističe " TIC Međimurje je jedan od šest TEHCRO centara na području Republike Hrvatske.
Mrežu TEHCRO centara uz TIC Međimurje čine Tehnološki park Varaždin (inkubator za ICT tehnologije), Tehnološko i poslovno-inovacijski centar za marikulturu MARIBIC Sveučilišta u Dubrovniku, Znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci, Poslovno-inovacijski potporni centar Nova Gradiška usmjeren na CNC tehnologije i TERA TEHNOPOLIS iz Osijeka.
BICRO je, u sklopu programa TEHCRO, do sada zaključio ugovore za razvoj tehnološke infrastrukture u iznosu od preko 63 milijuna kuna.
Projekti se zaključuju na najdulje 5 godina, TEHCRO im pomaže premostiti početno razdoblje uspostave i učenja, nakon čega svi centri trebaju postati samoodrživi na tržištu naglasila je dr. sc. Nagy.
U sklopu konferencije koju su organizirali REDEA i Poslovno inovacijski centar Hrvatske - BICRO, u suradnji s njemačkim partnerom INI-Novation GmbH, službeno je predstavljen Tehnološko inovacijski centar Međimurje - TIC čiji rad sufinancira BICRO u okviru programa TEHCRO.
Riječ je o projektu koji će putem BICRO programa razvoja tehnologijske infrastrukture - TEHCRO dobiti financijsku potporu u iznosu od preko 12 milijuna kuna u razdoblju 5 godina, što čini gotovo 50 % ukupne vrijednosti projekta.
TIC je počeo djelovati u listopadu 2009. godine, a u prvih pet godina imat će financijsku potporu BICRO-a u okviru programa TEHCRO.
Korisnik u programu TEHCRO je trgovačko društvo u pretežito javnom vlasništvu, uključujući javno-privatna partnerstva.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com