kako je to tako. 1. ulazna naknada. naplate ti pošteno ulaznu naknadu 2. svako malo plaćaš naknade za vođenje računa. ta naknada porasla je s 6 kn svaka 3 mj, na 12 kn svaka 3 mjeseca.
kako je to tako. 1. ulazna naknada. naplate ti pošteno ulaznu naknadu 2. svako malo plaćaš naknade za vođenje računa. ta naknada porasla je s 6 kn svaka 3 mj, na 12 kn svaka 3 mjeseca.
1. Došla u PBZ, otvorila stambenu. 2. Otišla u Raiffaisen, hoću prenijeti štedionicu: ali, od 5000 koje sam uplatila 1250 DPS, uzimaju mi ulaznu naknadu (preko 1000 kn), uzimaju mi DPS uzimaju mi postotak za obradu za zatvaranje štednje.
Tako se, podsjetimo, u analizi stanja u hrvatskom mirovinskom sustavu s naglaskom na drugi stup, ističe kako Hrvatska ima ulaznu naknadu od 0,8 posto (koliko se naplaćuje od svake uplate u obvezni mirovinski fond) te naknadu za upravljanje 0,65 posto, dok su te naknade u Poljskoj 3,5 i 0,54 posto (s tim da se naplaćuje i dodatna naknada za uspješnost), u Bugarskoj pet i jedan posto, u Mađarskoj 4,5 i 0,8 posto, a u Rumunjskoj 2,5 i 0,6 posto.
Uzmi u obzir i HPB stedionicu, imaju dosta dobru kamatu a ulaznu naknadu placas samo 0.25 % ugovorenog iznosa.
Raiffeisen stedionica je najgora na planeti, najgora kamata a najvise naknade i placas punu ulaznu naknadu.
EDIT: Ako ne mogu premašiti visinu ugovornog iznosa, na kojoj vrsti štednje mogu? 1. Visinu ugovorenog iznosa mozes premasiti uplatama ali onda te zovu iz stedionice da dodjes promijeniti ugovoreni iznos i onda placas ulaznu naknadu na razliku izmedju starog i novog ugovorenog iznosa koja se ustvari zove promjena ugovorenog iznosa.
Jednokratno sam uplatio 25 K kuna i nisam platio ulaznu naknadu. kada bih ja raskinuo sada ugovor, primjenjuju reobračun kamate od 2 % na ulog, uz naplatu naknade za prijevremeno raskidanje u visini 1 % od ugovorne svote - to je 100 EUR
Ali ugovorni iznos odmah u startu stavi veci, ionako ne placas ulaznu naknadu.
Ako stedis dugorocno onda uplati u Victoriu jer oni imaju ulaznu naknadu 5 % ali nemaju izlaznu,, znaci obracunat ce ti se na manju svotu na pocetku a ne na veliku na izlazu,,, ako mislis stediti krace, onda ti je bolje ne platiti veliku ulaznu taksu jer neces stici ubrati svu korist od fonda pa ti je bolje uzeti s izlaznom... tako sam danas razmisljao,,,,
Imam neku štednju u PSŠ pa je mislim prebaciti u HPB-Stambenu jer sam iskalkulirao da tamo nemaju ulaznu naknadu za prijenos a za jednokratnu uplatu mi daju 1,20 % ugovorenog iznosa kao bonus što znači da oni meni još poklone brdo love pri ulasku, da ne spominjem i DPS, hrpa para u prvoj godini: top:
Ako projektu za koji smo pripremili aplikaciju ne budu dodijeljena bespovratna sredstva, tada fakturiramo za nas e usluge samo paus alnu ulaznu naknadu.
Na svaki uplaćeni doprinos osiguranik plaća ulaznu naknadu, a u slučaju izlaska iz fonda u vremenu kraćem od tri godine osiguranik plaća izlaznu naknadu na ukupno ušteđena sredstva.
Da li, ako mijenjam obvezni fond, plaćam ponovno ulaznu naknadu novom fondu?
Svim ulagačima koji u prvih petnaest dana od pokretanja fonda kupe udjele u HPB Dynamic fondu, HPB Invest neće naplatiti ulaznu naknadu od jedan posto.
Mi u PBZ-u, npr. dajemo popust od 60 % na ulaznu naknadu za sklapanje ugovora, dakle vratimo ti 450 kn od 750
1. ulaznu naknadu koja se odbija od iznosa uplate u trenutku izdavanja udjela,
Pa čak ako ne uzimaš kredit, na kraju doslovno dobiješ manje nego da si stavio novce na običnu oročenu štednju jer platiš ulaznu naknadu, pa svako malo naknade za vođenje kredita.
@ penava, preporučam ti da razmisliš, kamate su ok, 3,20 % ali zašto plaćati ulaznu naknadu ako možeš ući bez nje?
MP Invest za sve uplate u fondove MP-BRIC.HR, MP-MENA.HR i MP-GLOBAL.HR u razdoblju od 01.12. do 31.12.2010. obračunavati će smanjenu ulaznu naknadu za 50 %.
Po meni je RBA i dalje NAJGORA stedionica upravo zato jer imaju naknadu za vodjenje racuna 60 % skuplju od bilo koje druge stedionice, a ulaznu naknadu naplacuju svima i uvijek u potpunosti a to bude blizu 100 eura po ugovoru i jos pored svega toga imaju najmanju kamatu od svih, meni jedino sto su ponudili jest malo povoljnija kamata nakon isteka 5 godina ako dio sredstava ponovo orocim.
To je bila akcija da nisam morala platiti ulaznu naknadu, a naknada za vođenje računa je 5 eura godišnje, što iznosi cca 76 kn.
PRELAZAK U DRUGU ŠTEDIONICU - ne gubiš ništa osim ulazne izlazne naknade u postojećoj štedionici i ulaznu naknadu u novoj štedionici
Inače, za sve one koji planiraju ugovoriti stambenu štednju u uvjetima bez ulazne naknade, preporuča se da ugovore veći iznos kredita, pošto ne plaćate ulaznu naknadu, svejedno je.
@ DarkStar ok, znači RBA bi bilo najbolje izbjegavati, ako sam razumio, ovih 50 % znači u pola manju ulaznu naknadu?
Otvorio sam ih krajem godine kada su nudili popust 100 % na ulaznu naknadu ako ubacis 5000 kuna.
u mom slučaju, kamata na štednju je 6,45 % (EKS), kamata na kredit 5,4 % (EKS). povoljnije uvjete od tih mislim da ne mogu nigdi drugo dobit pogotovo jer se radi o fiksnoj kamatnoj stopi. i da, ulaznu naknadu nisam platila jer je bila akcija
Kad pokreneš stambenu štednju prvo te oderu za ulaznu naknadu za dobru lovu potom dobivaš nekakve kamate koje ti prepolove za naknadu za održavanje računa.
Tim povodom KD Investments u razdoblju od 11.05. do 31.05. 2009. godine neće naplaćivati ulaznu naknadu na sve uplate u KD Victoriu, navode iz KD Investmentsa.
Ono sto znam sigurno je da zadnje 3 godine krajem godine redovito imaju takve akcije (uplata 5000 kuna bonus od 100 % na ulaznu naknadu), a ove godine cini mi se da je pocetkom ljeta bila jos jedna akcija.
Navedeni postotak poslodavac uplaćuje na prolazni račun REGOS-a koji nakon obrade i kontrole uplate doprinosa, umanjen za ulaznu naknadu fonda, prosljeđuje na osobni račun zaposlenika, člana fonda.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com