SAPPHIRE HD 5870 Vapor-X temelji se na najnovijoj grafičkoj arhitekturi ATI divizije AMD kompanije, druge generacije GPU sa 40 nm tehnologijom.
SAPPHIRE HD 5870 Vapor-X temelji se na najnovijoj grafičkoj arhitekturi ATI divizije AMD kompanije, druge generacije GPU sa 40 nm tehnologijom.
Ovakve akrobacije Sapphireu omogućava posebno efikasno dizajniran, od ranije nam već poznat, sustav hlađenja pod nazivom Vapor-X.
Ranije je bila riječ o nekoj vrsti vodenog hlađenja, a kod HD 3870 Toxic kartice prvi put smo vidjeli najnoviji hladnjak Vapor-X koji se pokazao izvrsnim rješenjem.
Umjesto hvaljenog Vapor-X hladnjaka, koji u Sapphireu čuvaju za 4870 karticu, hlađenje novoga ATI-jeva grafičkog procesora RV770 povjereno je provjerenom Zalmanovom hladnjaku VF900. Zahvaljujući ovakvom kvalitetnom sustavu hlađenja, Toxic Radeon 4850 je tvornički overclockiran do 675 MHz za GPU i 1100 MHz za memoriju.
SAPPHIRE Technology isporučuje nove grafičke kartice u okviru HD 5000 serije SAPPHIRE HD 5770 Vapor-X, koje isporučuju istu vrijednost za uložen novac kao i standardni modeli, a znatno tiše rade pod nižim radnim temperaturama.
Novi model baziran na Cypress chipu dolazi sa dual-slot Vapor-x hladnjakom za koji se tvrdi da je ima bolju efikasnost i da je tiši od referetnog hladnjaka.
Istovremeno, za one kojima je budžet presudan, SAPPHIRE uvodi i SAPPHIRE HD 5750 Vapor-X, sa konfiguracijom od 720 stream procesora i 1 GB GDDR5 memorije koja korisnicima pruža pristup novoj generaciji tehnologije i potpunu DirectX 11 podršku uz nižu cijenu.
Vapor-X cooler opet osigurava bolje hlađenje i tiši rad u odnosu na druga rješenja.
Prateći vrtoglavi uspjeh nakon uvođenja SAPPHIRE HD 5000 serije, kompanija je predstavila dva nova modela u okviru svoje vodeće Vapor-X tehnologije hlađenja što osigurava još bolje performanse, dok je osiguran rad na nižm operativnim temperaturama i značajno je tiši.
U ovom su slučaju karticu 3870 opremili posebnim sustavom hlađenja pod nazivom Vapor-X.
Sa 800 Stream procesora i 1 GB najnovije DDR5 memorije, zajedno sa unaprijeđenom brzinom od 860 MHz i1200MHz (4.8 GHz efektivno), SAPPHIRE HD 5770 Vapor-X model najbrža je kartica u klasi.
SAPPHIRE-ova World leading Vapor-X tehnologija ne samo da osigurava tiši rad kartice od standardnih modela, već i radi na 9 ºC niže nego referentni model.
Na test nam je došla perjanica serije Vapor-X koja se od ostalih razlikuje drugačije dizajniranim hladnjakom te količinom memorije.
No Sapphire se odlučio ponuditi svoj Vapor-X sustav hlađenja i na mainstream segmentu kartica.
Tako ovo odlično hlađenje od sada možete naći i na modelu Sapphire HD5770 Vapor-X koji smo i sami imali prilike isprobati.
Iako ne možemo reći kako je Radeon HD5770 vruća kartica po pitanju radnih temperatura, činjenica je da je uz Vapor-X hladnjak zagrijavanje ove kartice palo u dugi plan, a time i razina buke koju generira hlađenje.
Sapphire Vapor-X HD 4890 2 GB
Također, kao i svaka druga Radeonka iz serije HD5000, HD5770 Vapor-X posjeduje podršku za ATI Eyefinity koji omogućuje spajanje na tri monitora/televizora/projektora.
Sapphire predstavio 2 GB Radeon HD 5870 Vapor-X i Toxic
No ovoga puta ne radi se o običnoj verziji već o blago overclockiranoj ali uz to i odlično hlađenoj Vapor-X.
Ako je nešto pretjerivanje onda je to montaža Vapor-X izvedbe hlađenja s dva ventilatora na grafički procesor čiji deklarirani TDP iznosi tek 80 vata.
Sapphire Technology je objavio the Radeon HD 5870 Vapor-X i Toxic grafičke kartice koje su opremljene sa 2 GB memorije, a obje kartice koriste Vapor-X tehnologiju za hlađenje kojom se dobivaju niže temperature i viši radni taktovi.
Ono što ih razlikuje su radni taktovi 850/4800 MHz za jezgru i memoriju kod Vapor-X kartice i 925/4900 MHz kod Toxic modela.
Usporedbe radi, sustav s jednom dvoglavom HD5970 karticom trošio je i tridesetak vata manje, dok je s jednom HD5870 Vapor-X karticom potrošnja iznosila i stotinjak vata manje.
Ranije je bila riječ o nekoj vrsti vodenog hlađenja, a kod HD 3870 Toxic kartice prvi put smo vidjeli najnoviji hladnjak Vapor-X koji se pokazao izvrsnim rješenjem.
GPU: Sapphire VAPOR-X 4890 1 GB Iso sam na vapor-x jer je u trgovini jedino bila sapphire verzia obicna i ova vapor x a kazu da vapor ima bolje hladjenje tak da sam se odlucil za nju...
Ako je jača jeli možda bolja od 5870 vapor-x 1 gb, jel ' me zanima koliko ta prednost ima od 1 gb više (ako je i ima)...
Da li se isplati mijenjat novu 5770 Vapor-x za novu 4870 Vapor-x? Molim da li mi možete objasniti prednosti i nedostatke jedne i druge i na kraju koja je bolja
Kako i rekoše, tema broja je DVB-T, a tu je i test kućišta za najzahtjevnije, par novih Phenoma II i Athlona II, ATI Radeon HD 55 xx, 56 xx i 57 xx serije (HD 5870 Vapor-X), novi prijenosnici, netbookovi, mobiteli, Dvorakova kolumna (sad nema Podnarove)..
Imam doticnu karticu i stvar je u tome sto sam gledao po reviewsima i pitao neke korisnike foruma kolike su temperature na stock i na vapor-x coolerima.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com