📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

vjesala značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za vjesala, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • lomacu (0.65)
  • stapu (0.55)
  • lomaci (0.54)
  • vjesalima (0.54)
  • pantovcaku (0.52)
  • polnocku (0.52)
  • drzavnim jaslama (0.52)
  • lomacama (0.51)
  • galge (0.51)
  • slijedecim izborima (0.49)
  • dozivotnu robiju (0.49)
  • teveliziji (0.48)
  • elektricnu stolicu (0.48)
  • drzavnoj razini (0.48)
  • pantovcak (0.48)
  • lomaći (0.48)
  • ovcari (0.48)
  • elektricnoj stolici (0.47)
  • licio (0.47)
  • sajmistu (0.47)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

amarvic, nemas ti pojma... da su nam svi igraci kao Sammir bili bi u finalu svjetskog oprvenstva... tuzno je da u hrvatskoj jos uvijek ima takvih bolesnih rasista i jos tuznije sto smiju svoje bludne misli ovako javno da izjavljuju, bez da nisu kriminalno osudjeni ali nece vise biti jos dugo rasiste na vjesala ili u plinske komore SMRT RASISTIMA

0

U Teheranu ides na vjesala javno, a u drugim " demokracijama " rade placene ubojice i operativci. prikaži cijeli komentar

0

Na putu od zatvora do vjesala Stevo je napravio jos jedan, najveci podvig.

0

Putem od zatvora do vjesala pracen od desetak dobro naoruzanih zandara klicao je Komunistickoj partiji Jugoslavije, Crvenoj armiji i narodnooslobodilackoj borbi.

0

Pod vjesalima, sa omcom oko vrata jos vatrenije je klicao i pozivao narod, koji je po naredbi okupatora bio okupljen oko vjesala, u borbu protiv okupatora i domacih izdajnika.

0

Pozivam Anarhiju da bezecira po par vjesala i za ove ovdje.

0

A sam glavni urednik velikodusnoscu suca Roy Beana koji konjokradicu salje na vjesala, ali nema nista protiv da potonji i u grobu zadrzi izdajnicke mamuze dopustio je mogucnost da ovdje nije rijec o uroti, nego prije o gresci temperamenta i tastine.

0

Oni nista drug nisu zasluzili nego na vjesala.

0

Ko ce ic na vjesala po toploj preporuci onih koji znaju reci bobu bob, a popu pod.

0

ovo je tuzna vijest za sve tri drzave, a on ca sada da zivi opet na teret hrvatske, dobijace da jede i da nista ne radi.... njega treba na trg na vjesala...

0

1. Neravan teren koji je sprijecavao nasu kombinatoriku 2. Sudac 3. Delegat utakmice koji je kopao nos 4. Vjetar koji je mrsio frizurice nasim igracima 5. Igraci Rijeke koji su grizli kao nikada do sada 6. Baba sa obliznje zgrade na kantridi koja je vjesala robu na susilo 7. Zasto ne igramo u originalnim bijeli dresovima sa plavim skapinima 8. Sunce je igracima islo u oci 9. Teren je bio mokar 10. Neprijateljski raspolozeni domaci navijaci (njih cijelih 265) koji su navijali PROTIV nasih 11. Skupljaci lopte koji su nam prebrzo vracali lopte 12. Igraci su bili nervozni jer se utakmica igrala u vrijeme meksicke sapunice, a Conchita se udavala za Miguela Gonzaleza

0

Kada je odveden pod vjesala, jos jednom je, posljednji put, pozvao okupljeni narod u oslobodilacku borbu protiv okupatora i njegovih slugu.

0

SMECE cetnicko ukapiraj vec jednom VUKOVAR je Hrvatski i ukapiraj SMECE u Hrvarskij ima samo HRVAT neovisno o vjeri i boji koze SMECE ukapiraj Hrvatska je vecinski Katolicka Drzava i ukapiraj SMECE u Hrvatskoj samo postoji LATINICA SMECE cetnicko ukapiraj Hrvatska vise nije Partizansko-Komunisticko-Udbako-Srbocetniska Drzava ti i tvoji sljedbanici na Vjesala

0

Zanimljivo je da je stadion vrlo blizu mjesta na kojem su se nalazila gradska vjesala (gallows) i po njima je tribina i dobila ime. 1899. je tribina restaurirana i prvi zvanicni kapacitet stadiona je 30,000 stajacih mjesta.

0

Ali, ako se ima na umu da smo generacije kojma su u cjelokupnoj istoriji zapale najvece zrtvenicko odricanje ali i naj veci izazovi, ako ne i privilegije, zatecenim u dosad nevidjenim orkanskim drustvenim krizama u kojima se civilizacijska epoha petmilenjsko klasnog nadmetanja, sada napokom raspada po svim svojim drustvenim savovima Gotovo da nema vise dana ni sata u kojima se ne dozivljava tektoska rasprnuca visokih detonacija, bljeskova sto zasljepljuju, vibracije koje lome sve nejake, gomilajuci psihijatrijske ustavnove, kazemate, vjesala, lomace, robije, popravne institucije, koje Nietzsche nazire kao " Popravljanje covjecanstva ", upravo tamo gdje se ono nejvise lomi, iznakazuje, gdje mu se trga inskonski duh, vjeru u sebe (Sapere aude).

0

Ako je obitelj bijesna ides na vjesala.

0

I sta mi sad govori, kakav sheng, koji je ono od svih njih? zeli mi reci da se rodila, ok, rodila se jesi », misli si ona, a lice joj zasja majcinskim suncem.« Ma ne, nije taj, ne moze bit tako glupo, a i zasto bi mi to govorila, jest da igra nogomet, al ne izgleda mi bedasto, ipak mozda..., a je li oce nesto..., cekaj sheng kaze ona, dobro mozebit joj treba spaga, oce objesit nesto, susi robu u sobi, treba joj za vjesalice, ili bi mozda.. ma ne valjda, ne bi valjda sebe vjesala, al cekcek kako ga ono izgovara, sheng, daj reci jos jednom daj, aha, sheng, glas joj je jasan, cist, nije lose za nogometasicu, al meni bas nije cisto, sjedim ovdje vec od jucer popodne, ili mozda od prije tri dana, ma znam da je to bilo onda kad sam nosila od doma mjeseceve kolacice za xiao zheng, bili su u su guou na rasprodaji pa sam odma kupila dva put po pola kile, jednu sam vrecicu ostavila doma, stari (suprug, op.prev.) je bio zadovoljan i potapsao me po glavi, njeznije nego inace, drugu sam vrecicu donijela na posao, dobro ide uz juhu, da bice da od jucer sjedim tu i sve mi se pobrkalo, jest da sam danas isla pod tus i smocila kosu, a lijepo mi se kovrca... a stari je rekao... nego ko je ova ovdje, aaa nogometasica, jos je tu, i taj njen sheng, ma sta sad radi?, pise po dlanu,... aaaaa sheng pa sta ne kazes, taj zvuk u ozbiljnom aparatu u tamnozelenoj metalnoj kutiji kojeg elektricari zovu Razvodna Kutija, da, sta radi?.., pusta zvuk a?, pipipi, jeli?, ma nista ti ne brini, to ti je skroz normalno. »Dobro teta, a je li normalno da su meni danas sve rijeci na koje sam naisla bile sheng?

0

Higijenicarka - ta imaginarna 5 - a frendica bi se vjesala po njemu, slala mu neprimjerene poruke, mudro provocirala, on se ne javlja na mob dok je s njom, flertala, svi znaju da je potajno zaljubljena u njega, on njoj isto nekad dvosmisleno odgovori, provodila vise vremena s njim nego ja, i sl stvari.

0

Mislis da ga ne bi cijele godine pazila i mazila, zalijevala i vjesala lutkice i autice po njemu?

0

Na dan 26. Veljace 1925. godine, u zoru, u dvoristu Kraljevskog sudbenog stola u Osijeku cekala su ga vjesala i preko 3.000 posmatraca i novinara

0

Naprosto se pretvorio u karikaturu dostojnu Alan forda (ili jos bolje Max Magnusove druzine od vjesala) u kombinaciji sa Benny Hill-om.

0

@ mrwi1: Po tome Hrvatska nije suverena drzava, jer je vojni suverenitet poklonila NATO-u kao prije 1000 godina Hungrima.. 1000 godina nismo bili suvereni onda je mnogo mladezi 1991. - 1995. izginulo da se ta suverenost dobije, a onda su neki IDIOTI odlucili da tu suverenost treba dati nekome drugome, bez da su narod pitali, dakle sa tima koji su izdali nacionalne interese suverene drzave potrebno je po kratkom podstupku na vjesala. prikaži cijeli komentar

0

Uzmite jaku zemlju samo Australiju, nema manjine niti vecine a ima 240 naroda sa svih strana svijeta i svih mogucih boja ali ne, Manjine ne postoje nego gradjani ove dobre zemlje, To je pravi zakon,, Imamo mi pravo pronositi svoju kulturu i obicaje sa dobrim namjeram a nikako sa agresijam znase, sto takove ceka, Bilo je to negdje 1923, mislim a nisam sada siguran, kada su Talijani zauzeli jedno mjesto u Quinslandu i proglasili ga talijanskom drzavom Primjer kao srbi nas Knin, Dakle i tom gradu dali su ime Roma,, Dabome Australci su jako dobri narod i postivaju sve narode koji su dosli za boljim zivotom pa su eto sve te njihove vodje pohvatali za par dana i odma osudjeni tada na vjesala njih preko 40, glavnih organizatora okupacije,, To je bija brzi sud i pravedni, Ipak su ostavili taj gradic da se zove Roma, radi toga da se ne zaboravi sto je bilo, Dakle upozorenje drugima, Dakle, Manjine nemogu postojati nego gradjani ove drzave i svi jednaki a Australija se hvali da je bogata sa multikulturom i to je tocno, Radija sam u Hrvatskoj zajednici 20 godina i vodija Folklor, bija sam registriran kod drzave Pa sam dobiva i pomoc od drzave ali sam trebao djecu dopeljivat na proslave i zabave kod australaca da oni zele vidit bogastvo Hrvatskog Folklora, i to je sve u duhu postenog ponasanja prema zemlji koja nas je primila i dala slobodu, samo ne agresiju na ovu zemlju, Tako bi trebala i nasa Hrvatska a nnikako da strada od tih pridoslica vec odavno a jos uvjek se zovu tudjim imenima Ma neka se zovu i vragom, samo neka nam ne razaraju Hrvatsku i ubijaju Hrvatski neduzni narod, ma nebi oni to radili da hRvatska ima prave vladare, a Hrvatska uvjek ima sluge tudjinaca i izdajice koje narod sada bira i daje im da ih kao slijepce vodi zedne preko rijeka,

0

ma kakav mir? istocna njemacka se ujedinila sa zapadnom bez rata. primila bi ih juzna koreja pod svoje skute i za pocetak nahranila. citav svijet bi poslao huminitarnu pomoc. jedino sto bi kim famiglija na vjesala. naoruzavanje je jedini nacin za odrzavanje staljinisticke diktature. nece ni to dovijeka. jedini izvor bogatstva su im ljudi a oni malaksavaju od gladi. prikaži cijeli komentar

0

Trenutno vozim Clio Initiale 1.6 16 v, i ide odlično.Kad sam ga kupovao dvoumio sam između Clia sport i 1.6, a na kraju sam uzeo 1.6, zbog troškova... oprema je potpuno ista kao u sportu jedino što mi je malo krivo da nije nutra 2.0: vjesala: Vozit ću ga još koju godinu, dvije a onda kupujem ovaj sad novi megane sport

0

Sad kad gledam i je mi cudno, no ne znam kad bih opet vjesala odjecu da to ne bih opet napravila

0

Bez onih vjesala koje sjede pokraj mene u krevetu i rigaju same po sebi u svoju spavacicu d nitko ne vidi i onda dok se tusiraju ispiru sa sebe tvrdokorne mrlje bljuvotine.

0

Umjesto da kao klasicna rulja pripremata vjesala za Pedra, pogledajte se u ogledalo i zapitajte se zbog cega je tako kako jeste?

0

Ali vi ste jos zeleni, na vjesala sa njim napravio je takav prekrsaj da GMM vise nikad nece imat reputaciju (koju kurcevu reputaciju vi spominjete ja ne znam sta se desava sa danasnjom mladezi) ne znaju se ni zajebavat, sve sto netko napravi odma ide na fejs, index, net...

0

OVAJ KENJAC DR. SMRT ZASLUZUJE VJESALA I NISTA VISE.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!