Poglavarstvo je donijelo zaključak o prihvaćanju aneksa Ugovora o poslovnoj suradnji na realizaciji Projekta poljoprivrede, agroturizma i zelenog poduzetništva.
Poglavarstvo je donijelo zaključak o prihvaćanju aneksa Ugovora o poslovnoj suradnji na realizaciji Projekta poljoprivrede, agroturizma i zelenog poduzetništva.
Program poticanja zelenog poduzetništva (PPZP) namijenjen je gospodarskim subjektima iz sektora poljoprivrede, turizma, ribarstva/marikulture s poduzetničkim idejama kojima se naročito doprinosi očuvanju i održivom korištenju prirodnih vrijednosti obalnog područja Dalmacije.
Savjetnici u Razvojnoj agenciji, Matilda Dragić i Šime Erlić predstavili su projekte poput certificiranja konzultanata za malo gospodarstvo, zatim aktualne kreditne linije, projekta COAST, Programa poticanja zelenog poduzetništva i drugih.
Većina dalmatinskih ekoloških proizvođača na sajmu jesu dobitnici potpora Programa poticanja zelenog poduzetništva (uspostavljenog između UNDP - a i županijskih razvojnih agencija) koje su im omogućile unaprjeđenje i proširenje njihove ekopoljoprivredne proizvodnje.
Šibenik, na realizaciji Projekta poljoprivrede, agroturizma i zelenog poduzetništva.
Šibenik, na realizaciji Projekta poljoprivrede, agroturizma i zelenog poduzetništva.
Po završetku interaktivnog dijela dalo se zaključiti kako su informiranje, edukacija i povezivanje prepoznati kao nužni elementi za pokretanje poduzetničkih aktivnosti kao i projekata u području zelenog poduzetništva te umrežavanje kao jedan od osnovnih elementa održivosti.
Splitsko-dalmatinsska županija i program ujedinjenih naroda za razvoj u suradnji sa javnom ustanovom Rera S. D. za kordinaciju i razvoj SD županije i Societe Generale - Splitskom Bankom d. d. objavljuje poizv poduzetnicima za iskaz interesa za direktno kreditiranje kroz Program poticanja zelenog poduzetništva.
U sklopu izlaganja predstavljene su i osnovne djelatnosti poduzeća koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivatori zajednice i pomoć malim proizvođačima u potpomognutim ruralnim područjima kod izlaska na tržište od kojih su neke vec u provedbi u okviru projekata s određenim udrugama/zadrugama s PPDS-a (Dubičko udruženje žena, Udruga Klinac, Udruga Kako je zelena moja dolina, Udruga Obnovitelj, Udruga Pokretač, Udruga Prospero i drugi).
Šibensko-kninski župan Goran Pauk, koordinatorica UN-a i stalna predstavnica Programa Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP) u Hrvatskoj Louisa Vinton i direktor Regionalne razvojne agencije Šibensko-kninske županije Drago Matić potpisali su danas dodatke Sporazumu o uspostavi Programa poticanja zelenog poduzetništva (PPZP).
Vrijednost ugovora iznosi 300.000 američkih dolara, čime ukupna sredstva iz Programa poticanja zelenog poduzetništva za Šibensko-kninsku županiju dosežu iznos od milijun američkih dolara.
Program poticanja zelenog poduzetništva, koji je pokrenut 2008. godine, operativno djeluje u četiri dalmatinske županije.
Putem ovog Programa, pokretačima zelenog poduzetništva nude se također i povoljni krediti te kreditna jamstva.
Tvrtka Bioplan d. o. o je zahvaljujući Programu poticanja zelenog poduzetništva prva u Dalmaciji započela sa ekološkom proizvodnjom povrća u zatvorenom prostoru.
Do kraja godine UNDP će potpisati dodatak ugovoru s Razvojnom agencijom Zadarske županije (ZADRA) koji će uložiti 200.000 USD u sklopu darovnice kroz Program poticanja zelenog poduzetništva (PPZP) a dodatnih 100.000 USD za Jamstveno kreditni fond istog programa Projekta COAST (Očuvanje biološke raznolikosti dalmatinske obale, kroz promicanje održivog razvoja).
Cilj Programa zelenog poduzetništva je održivo korištenje i očuvanje vrijedne prirode obalnog područja Dalmacije.
Pomoću potpore Programa za poticanje zelenog poduzetništva (PPZP), Silov je nabavio malčer, koji mu omogućava kvalitetniju mehaničku obradu dozvoljenu i u ekološkoj proizvodnji te inox posude za čuvanje ulja koje će osigurati kvalitetu ulja nakon dužeg vremena ležanja u skladištu.
Iskustva i rezultate svojih zelenih poslovnih pothvata prisutnima su predstavili i sami zeleni poduzetnici te prezentirali na koji način zeleno poduzetništvo funkcionira u praksi, na terenu, s kojim problemima se susreću te koji su ekonomski pokazatelji uspješnosti zelenog poduzetništva.
Bez Programa poticanja zelenog poduzetništva ovaj mladi poduzetnik ne bi mogao krenuti u ekološko pčelarstvo jer su troškovi pokretanja takovog pčelarstva visoki.
Split, 18. studenoga 2011. Prvi korisnici potpore Programa za poticanje zelenog poduzetništva (PPZP) u Splitsko-dalmatinskoj županiji koje je posjetio tim Projekta COAST i Regionalne agencije Splitsko-dalmatinske županije u sklopu obilaska i razgovora sa zelenim poduzetnicima, otkrili su kako na najbolji mogući način ukomponirati prirodne vrijednosti, čisti i netaknuti okoliš, bogatu kulturnu baštinu i visoki turistički potencijal dalmatinskih otoka u temelje poduzetništva koji postaje i način života.
Program za poticanje zelenog poduzetništva financijskom i tehničkom pomoći te programom povoljnog kreditiranja potiče perspektivne zelene poduzetničke pothvate u Zadarskoj županiji od 2008. godine.
Programom poticanja zelenog poduzetništva potiču se poslovni projekti u sektorima ekološke poljoprivrede, uzgoju autohtonih sorti i pasmina, ruralnom, pustolovnom i prema prirodi prijateljskom turizmu te održivom ribarstvu i školjkarstvu.
Poduzetnicima su predstavljene sljedeće mogućnosti financiranja i sufinanciranja projekata - projekt mreža konzultanata, kreditne linije Gradski projekt razvoja i Lokalni projekti razvoja, program poticanja ruralnog razvoja, program poticanja zelenog poduzetništva te IPARD Mjere 101, 103 i 302.
Projekt COAST UNDP-a je zajedno s partnerima dalmatinskim županijama i njihovim razvojnim agencijama svojim aktivnostima pridonio poticanju i promoviranju zelenog poduzetništva u Dalmaciji koji čuvajući prirodna i tradicijska bogatstva, osigurava gospodarska održiv razvoj i egzistenciju u ruralnim područjima.
U okviru Programa za poticanje zelenog poduzetništva (PPZP) podupiru se i perspektivni projekti agroturizma financijskom i tehničkom pomoći na području sve četiri dalmatinske županije.
Na prezentaciji će se predstaviti dosadašnji uspjesi i značenje Programa za poticanje zelenog poduzetništva (PPZP) u Zadarskoj županiji te smjernice za prijavu novim potencijalnim zelenim poduzetnicima kroz novi Poziv na iskaz interesa, otvoren početkom godine.
Zadar, lipanj 2012. Splitska banka odobrila je kredite unutar Jamstveno-kreditnog fonda Programa za poticanje zelenog poduzetništva (PPZP) kojeg provodi Projekt COAST UNDP-a u suradnji sa županijskim razvojnim agencijama na području Dalmacije za četiri zelena poduzetnička projekta u Zadarskoj županiji.
ZADAR - Preko 60 projekata i poduzetničkihi ideja iz Zadarske županije prijavljeno je na natječaj Programa poticanja zelenog poduzetništva, kroz koji će se, u suradnji s projektom COAST, osigurati značajna tehnička i financijska pomoć.
Program za poticanje zelenog poduzetništva kreiran je unutar Projekta COAST, a operativno ga provode upanijske razvojne agencije u sve četiri dalmatinske županije u suradnji sa Splitskom i Jadranskom bankom.
Programom se potiču financijskom i tehničkom pomoći, kao i povoljnim kreditiranjem unutar Kreditno-jamstvenog fonda perspektivne ideje zelenog poduzetništva na području dalmatinske obale.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com