Osnivač je Boonar studija i jedan od pokretača umjetničke inicijative Boonika.
Osnivač je Boonar studija i jedan od pokretača umjetničke inicijative Boonika.
Prpić: Dio Boonika ekipe potječe iz svijeta grafita i ulične umjetnosti.
Sve to je znatno utjecalo i na Boonika filozofiju.
U projektu sudjeluje udruga Boonika platforma vizualnog dijaloga i Boonar Studio.
BOONIKA ima iznimno pozitivna iskustva sa organizacijama zatvaranja izložbi ali i drugih programa.
BOONIKA - svjetski trendovi moderne umjetnosti dostupni i u Zagrebu
Booteeq je art shop nastao iz projekta Boonika koji okuplja niz poznatih hrvatskih designera.
U izložbenom prostoru Boonika HQ danas Slaven Lunar Kosanović izlaže seriju radova pod nazivom The Golden Age of Ballooning.
U nastavku pogledajte više o njima te što su nam odgovorili Ivan Orin Vrkaš i Bojan Opačak iz sudija Rational International, grafički dizajneri Marko Mlinarić i Sandro Dujmenović iz studija Bunch, produkt dizajner Zoran Šunjić iz Zoon Design - a, freelance fotograf Dario Belić (Boonika/Booteq) te multidisciplinarni dizajner Timy Šarec, kreativni direktor studija Ploha.
Boonika Izložbe/BOOEX samo je jedan od projekata udruge Boonika, platforme vizualnog dijaloga, organizirane radi postizanja zajedničkog intreresa promoviranja umjetnosti i međunarodne kulturne kooperacije.U kratkom roku, projekt Boonika Izložbe pokazao se kao jedno od bitnih kulturnih događanja na likovnoj i sličnoj domadoj umjetničkoj sceni, koja se materijalizirala velikim interesom underground i mainstream publike koja posjeduje naše manifestacije, kao i u medijskom najavljivanju i pradenju naših događanja.Boonika Izložbe zamišljene su kao fokalno mjesto interesa zahtjevne publike u potrazi za kvalitetnim i nesputanim autorima koji u našoj produkciji izlažu svoje radove bez ikakvih restrikcija ili selekcija radova i takav način rada se frutizirao u obliku visoke posjedenosti; a kao dodatni moment, osim otvaranja izložbi, koje su čak i jedan oblik happeninga, imamo i zatvaranje manifestacija koje su nerijetko i posjedenije od samih otvaranja.
Marko je osim na posebnom, unikatnom nakitu, angažiran i oko projekta Boonika, koji spaja umjetnike i dizajnere, na kojemu radi s kolegom Markom Rukavinom.
Prpić: Financiramo se kroz razne projekte, prodaju Boonika proizvoda i od prihoda koje ostvarujemo kroz ne-Boonika aktivnosti.
Sama Boonika za sada nema status pravnog subjekta i kao takva niti zarađuje niti troši.
Činjenica je da Boonika može obuhvatiti projekte koji imaju neovisne održive financijske mehanizme i time dobre izglede za preživljavanje, a jednako tako može posvojiti i one koji uopće nemaju te ambicije niti im je to cilj - nego možda jednokratno promoviraju neku svrhu, ili same autore.
Sama Boonika jednostavno postoji, ne jede, ne pije, ne troši i ništa joj ne treba osim vizije.
Boonika.net, kao svojevrsni online multitool (vječno u fazi Bete), je zapravo samo jedan u nizu projekata Boonike i ne predstavlja, niti promovira sve Boonika aktivnosti.
Čak su pozvani da utječu na sadržaj i uređivačku politiku stranice, odnosno da postanu dio Boonika kolektiva.
Želimo pružiti potporu kreativcima iz zemlje i svijeta, no istovremeno očekujemo da i oni podupru Booniku, Boonika projekte, ostale njene članove, ali i one koji to nisu.
O svim stvarima koje su Boonika, razgovarali smo s dizajnerima MIRNOM REINPRECHT, MATIJOM RAOSOM i MARKOM PRPIĆEM ZETSOM, dijelom službene " jezgre " Boonika.net-a.
Zets, Boonika, Booteeq i Boonar Kad čujete sintagmu ulični umjetnik što vam prvo padne na pamet?
Boonika je udruga koja djeluje na načelima tolerancije, suradnje, ravnopravnosti i uzajamnog uvažavanja kroz strategijske ciljeve jačanja društvenog kapitala i promicanja vrijednosti umjetnosti i međunarodne kulturne suradnje, dok se Boonar kao CGFS (computer grafic freelance studio) sastoji isključivo od freelancera.
BOONIKA između ostalog radi i na umanjenju razlike između ekskluzivnosti i dostupnosti.
D-market bio je zamišljen kao prodajni dio sajma na kojem su se predstavilo dvadesetak domaćih dizajnerskih brandova - Lega - Lega, ROBA, Prostor, BOONIKA, Modus, KRPA
Prpić: Usuđujem se reci da Boonika još uvijek nije zaživjela kao platforma, iako to jest jedan od ciljeva.
Ono što je, za neke od nas, bitno, jest da samo ime Boonika otvara mnoga vrata, a vrlo često ni sami vratari ne znaju o čemu se točno radi.
Tamo je jedan ulični umjetnik zalijepio Boonika sticker na prometni znak.
Raos: Svaki Boonika projekt proizlazi iz autorske ideje, a odabir načina na koji će se provesti je na njezinom autoru.
Ovih dana Boonika, u obliku Boonar studija, pomaže u realizaciji ovogodišnjeg Sudnjeg dana.
Kao platforma, Boonika stremi i kolektivnom razvijanju zajedničkih projekata, koji i sami stvaraju nove mreže ljudi, ideja i odnosa.
O svim stvarima koje su Boonika, ili će to tek postati, razgovarali smo s dizajnerima Mirnom Reinprecht, Matijom Raosom i Markom Prpićem Zetsom, dijelom službene " jezgre " Boonika.net-a.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com