OpenSSH je slobodna, odnosno otvorena implementacija " Secure Shell " specifikacije IETF-a.
OpenSSH je slobodna, odnosno otvorena implementacija " Secure Shell " specifikacije IETF-a.
Općenite službene smjernice (od strane IETF organizacije) za pristojno ponašanje na internetu sadržane su unutar dokumenta RFC 1855 dokumenta kojeg možete pregledati na adresi http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt.
RTP (Real Time Protocol) - IETF protokol koji se koristi da omogući end-to-end servise za podržavanje real time multimedijskih aplikacija.
Njegova povijest kreće od 1988. godine kada ga je, u obliku RFC dokumenata, krenula razvijati i opisivati organizacija IETF (Internet Engineering Task Force).
RTP je IETF-ov protokol za prijenos sesija multimedijskih podataka u realnom vremenu, uključujući audio, video i tekstualne sadržaje.
Usput, ako želite znati sve o metodama i pravilima funckioniranja pojedinih internetskih sustava IETF Request for Comments repozitorij je pravo mjesto za vas;)
Drugi dan CUC-a predsjednik IETF-a (Internet Engineering Task Force, tijelo koje donosi Internet standrade), Harald Alvestrand, održao je predavanje o načinu rada IETF-a, odnosno o načinu donošenja standarda.
Internet Engineering Task Force (IETF) zahtijeva od svih internetskih protokola da identificiraju kodiranje koje koriste i odobrena kodiranja moraju uključivati UTF-8. Internet Mail Consortium (IMC) preporučuje da svi programi elektronske pošte mogu prikazati i kreirati poruku koristeći UTF-8.
Razvio ga je IETF kao proširenje protokola SSH-2 (eng.
Ove kodove je standardizirao RFC 959 od IETF.
IPSEC je rezultat napora IETF-a u stvaranju kriptografski sigurnih komunikacija na razini IP mreža, koji također pruža autentifikaciju, cjelovitost, kontrolu pristupa i povjerljivost.
Budući da je udruga IETF (eng.
Za više informacija korisnici mogu pogledati status primjena SSL rješenja i IETF objavu novog standarda.
Naravno, sve to ne bi funkcioniralo da se ne poštuju strogi tehnički propisi protokola koja opet propisuje krovna organizacija za dizajn protokola IETF (engl.
O Snomu Snom technology AG razvija i proizvodi VoIP telefone i pripadajuću opremu baziranu na IETF SIP standardu.
Valja napomenuti da je HTTP Working Group http://www.ics.uci.edu/pub/ietf/http/ Internet Engineering Task Force (IETF) http://www.ietf.org/ napisao prijedlog standarda za praćenje kolačića koji bi omogućili veću zaštitu privatnosti.
IETF definicija PKI sustava glasi: PKI je skup sklopovlja, programske opreme, ljudi, pravila i funkcija potrebnih za stvaranje, upravljanje, pohranjivanje, distribuiranje i opozivanje certifikata zasnovanih na kriptografiji javnim ključem.
Postoji nekoliko vrsta protokola, no dva osnovna protokola uglavnom definiraju VoIP: ITU H. 323 i IETF SIP (Session Initiation Protocol).
Specifikacija njegovih glavnih elemenata, protokola i mehanizama se temelji na suradnji vodećih telekomunikacijskih standardizacijskih udruga poput 3 GPP-a, ETSI/TISPAN-a i IETF-a.
IETF je 2011. godine standardizirao WebSocket protocol kao RFC 6455, a od tada većina browsera dodaje klijentsku podršku za WebSocket protokol.
Adresni prostor koji se trenutno koristi u verziji 4 IP protokola (32 - bitne adrese), definiran je samim IP protokolom po IETF RFC 791 dokumentu koji se značajnije nije mijenjao od 1981. godine, kada su uvjeti na IP mrežama bili značajno drugačiji nego danas,.
Iako nema nekih pravila po kojima bi se to moralo označavati, IETF preporuka iz 1996 upisana pod RFC1912 je da bi za webserver to trebao biti prefiks www uz osnovno ime domene.
PKIX i S/MIME standardima Internet Engineering Task Force (IETF).
Pozvani predavači Harald Alvestrand, predsjedatelj IETF-a (Internet Engineering Task Force), Ton Verschuren (Surfnet, nizozemska nacionalna akademska i istraživačka mreža) i Rishab Aiyer Ghosh iz Merita (Maastricht Economic Research Institute on Innovation and Technology na Sveučilištu Maastricht u Nizozemskoj) izlagat će o kreiranju standarda na Internetu, iskustvima u području izgradnje autentikacijske i autorizacijske infrastrukture te o ulozi otvorenog i slobodnog programskog koda u današnjem društvu.
Prvu objavljenu inačicu HTML standarda napravili su članovi [ http://www.ietf.org Internet Engineering Task Forcea ] (IETF) 1993. godine kao razvojni nacrt.
Ekipa unutar IETF-a je već krenula sa implementacijom novih mogućnosti na IPv4 što je dovelo do developmenta IPv4.1 koji je identičan IPv4 osim što ima jedan dodati oktet.
SPF je osmislio Meng Weng Wong sa pobox.com-a, a sam SPF je u međuvremenu postao IETF standard.
RTSP (Real Time Streaming Protocol) predloženi IETF protokol za standardiziranje streaming medie na Internetu.
Sudjelovao je u brojnim pionirskim projektima uvođenja elektroničkih dokumenata na području e-fakturiranja, e-arhiviranja, e-razmjene, idr. Kao aktivni član organizacija za standardizaciju (IETF, ETSI) i autor tehnološkim standardima na području elektronskog potpisa, elektronskog arhviranja i informacijske sigurnosti je međunarodno priznati stručnjak u području dugotrajne autentičnosti i integritete elektronskih arhiva i formalizacije elektronskih dokumenata.
Riječ je nastala iz NETwork i etIQUETTE, pravila je propisao Internet Engineering Task Force (IETF) 1995. godine.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com