Po Robertsonovim riječima, Lindows je odlučujuće pridonio razvoju Slobodnog softvera: Lindows.com je potpomagao slobodne skupine razvijatelja i njihove projekte poput KDE-a, Debiana i WINE-a, a priređuje i besplatne susrete mnogih razvijatelja.
Po Robertsonovim riječima, Lindows je odlučujuće pridonio razvoju Slobodnog softvera: Lindows.com je potpomagao slobodne skupine razvijatelja i njihove projekte poput KDE-a, Debiana i WINE-a, a priređuje i besplatne susrete mnogih razvijatelja.
Također, novitet j KDE-a je Apper, lakše za korištenje PackageKit a. openSUSE je prva Linux distribuciju koja podržava ownCloud sa svojim jedinstvenim mirall integracijom desktopa.
Ubuntu dolazi na jednom CD mediju, instalater je u tekstualnom modu (u slijedećoj inačici je planirana njegova zamjena grafičkim sučeljem), glavno stolno okružje je Gnome, KDE-a nema.
Inače sam pristalica KDE-a, ali ova kombinacija sa Gnome managerom mi je vrlo simpatična.
Obično ne najavljujemo posebno point izdanja KDE-a, no ovaj put učinit ćemo iznimku jer nova inačica, 4.3.1 dolazi i na hrvatskom jeziku.
Danas, kad je procedura instalacije (posebice nekih distribucija kakva je Ubuntu) krajnje pojednostavljena, kad je većina problema s prepoznavanjem hardvera riješena (premda ponekad može iskrsnuti kakva iznimka) i kad radna okruženja poput Gnomea ili KDE-a funkcioniraju vrlo intuitivno (analogno MS-Windows okruženju), problem može predstavljati jedino neki vrlo specifičan softver za Microsoftove Windowse koji nema svoga analogona koji radi pod GNU/Linuxom4. Još jedan razlog može biti činjenica što su elektronski servisi koje institucije naše države nude građanima i poslovnim subjektima, prilagođeni samo korisnicima MS-Windowsa, a nekada možda i nezgoda što postoji veći izbor računalnih igrica koje rade pod Windowsima od onih koje rade pod Linuxom.
Ako niste ljubitelj KDE-a, a trebate instant Debian Linux, te uz to cijenite još i pogodnosti automatskog prepoznavanja hardvera, koje pruža Knoppix, onda je to prilika za vas.
Izašla je 3.0.1 verzija KDE-a koja donosi sitne ispravke i nove prijevode u odnosu na KDE 3.0. Više o tome možete pročitati u izvješću ili changelogu.
Ne znam kakvo je stanje s lokalizacijom KDE-a, GNOME na prvi pogled izgleda dobro, dosta programa (Gimp, sylpheed) već jesu lokalizirani.
Ali bih se sigurno potrudio pomoći prijevodu KDE-a, StarOfficea, Mozille i sličnih programa.
Nema potrebe da itko omalovazava njihov rad, bas kao sto ja ne omalovazavam prijevod KDE-a.
Napisao: kost (http://www.open.hr/ kost /) Kada već budeš radio podršku za xkb, pogledaj implementaciju kod KDE-a od toga jer ja mislim da i parsaju symbols.dir pa odmah možeš i izvući ime svake keymape bez potrebe posebnog opisivanja od strane korisnika...
Datoteke za hrvatski prijevod KDE-a smo dobili, tako da ce uskoro dobiti posla oni koji su se dobrovoljno javili.
Ovdje će se pohranjivati sve datoteke koje su potrebne za rad KDE-a.
Bitniji razlog za moje neprevodjenje KDE-a jest sto se zelim smatrati programerom i zelim drugima dati mogucnost ucenja programiranja.
Koliko je to daleko otišlo može posvjedočiti da je državna uprava osnovala odbor koja ima zadatak utvrditi funkcionalnost KDE-a i GNOME-a za desktop.
Hrvatski prijevod, nažalost, zbog malo aktivnih ljudi nije ušao u standardnu distribuciju KDE-a 3.0, ali pokušavamo da prijevod bude spreman za KDE 3.01 koji će izaći za nekoliko tjedana.
" KDE Four Live " CD je do sada služio za testiranje i isprobavanje beta i RC verzija KDE DE-a, pa možemo očekivati da će tako biti i ubuduće sa svakim izlaskom nove verzije ili čak LiveCD baziran na povremenim snapshotima KDE-a.
Ovim vas putem obavještavam da ukoliko želite možete postati članom KDE-a 4.0 prevoditeljskog tima.
Nakon što je Nokia kupila Trolltech, mobilni su uređaji postali zanimljiva tema za KDE pa su tako mnoge varijante Qt-a i KDE-a na mobilnim uređajima bile tema ovogodišnjeg Akademya.
Marble je dio KDE-a, točnije KDE-ovog edukacijskog paketa koji u repozitorijima često nosi naziv kdeedu.
No, Munchen SIGURNO nece vise nabavljati i placati NOVE kopije MS programa, a imati ce otvoreni sustav, koji ce DOMACE (citaj SUSE) firme moci tunirati do mile volje, a sto ce sve, hvala bogu, pridonijeti opcenito zajednici (Kroupware ili Kolab dijelovi KDE-a ce se pojaviti u 3.2 KDE-u).
Sa strane KDE-a doduše do sada (18.00 sati) još nije bilo zvaničnih izjava u svezi finalnog izdanja, no, KDE-ovi poslužitelji već sada stenju pod navalom korisnika, pa se preporuča pokušati pristup putem zrcala.
Općenito, izgled GTK aplikacija (pod koje spada i Chromium) unutar KDE-a može se urediti iz Postavki sustava KDE-a (en.
Puno bi više bilo koristi od prevođenja user interfacea ili priručnika KDE-a, StarOfficea, KOfficea i slično.
Lokalizacija KDE-a Lokalizacija popularnog grafičkog sučelja i pripadajućih programa na hrvatski jezik.
valjda upravo suprotno valja se boriti da postotak i ne bude takav, a upravo bi proizvodi poput KDE-a mogli pomoci u tome. valjda ne treba posebno crtati zasto je to tako:)
Komponente/projekti su ovi: ' ' ' HrOpenWiki - tehnikalije ' ' ' - komponenta koja predstavlja tehnički dio HOW-a (MediaWiki softver, dizajn, ekstenzije, problemi pri korištenju) ' ' ' HrOpenWiki - sadržaj ' ' ' - komponenta u koju spada briga o sadržaju (pisanje novih članaka te ispravljanje, nadopunjavanje i lektoriranje postojećih) ' ' ' Lokalizacija KDE-a ' ' ' - projekt prevođenja KDE-a na hrvatski jezik (rezervacije, lektura, prijavljivanje krivih prijevoda) ' ' ' Informatički rječnik i glosar ' ' ' - projekt usko vezan za lokalizaciju KDE-a, ali opet odvojen zbog moguće koristi i drugim projektima ' ' ' Meta ' ' ' - ostalo = = Tracova dokumentacija = = TracGuide - - ugrađena dokumentacija [ http://trac.edgewall.org/ The Trac project ] - - projekt otvorenog koda Trac [ http://trac.edgewall.org/wiki/TracFaq Trac FAQ ] - - Često Postavljana Pitanja TracSupport - - Trac podrška Za potpun popis lokalnih wiki stranica, pogledajte TitleIndex. = = = Bitno za primijetiti = = = Registracija računa za Trac i SVN povezana je s registracijom na HrOpenWiki, a račun za Trac aktivira se na [ http://wiki.open.hr/korisnik/ ovom ] linku. Prijava na Trac mora se obaviti preko sigurnog protokola [ https://wiki.open.hr/trac ovdje ]. Dobro je definirati adresu e-pošte na Tracovom " Preferences " kako bi se dobivale obavijesti o promjenama u ' ' ticketima ' ' u kojima se na neki način sudjeluje.
Marble je dio KDE - ovog edukacijskog paketa od četvrte verzije KDE-a.
Za aktualnu inačicu KDE - a, 3.0. x, će biti objavljena pročišćena inačica 3.0.5, čiji se izvori već mogu i preuzimati s FTP-poslužitelja KDE - projekta.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com