Treba odmah reći da se ne radi o cijelom KDE-u, već je lokaliziran samo osnovni paket: kdebase i kdelibs.
Treba odmah reći da se ne radi o cijelom KDE-u, već je lokaliziran samo osnovni paket: kdebase i kdelibs.
' ' ' Važno za OpenSUSE ' ' ' OpenSuse ima isključenu opciju subpixel hintinga u svojim freetype2 paketima, pa uključivanje ove opcije u KDE-u ne donosi nikakve rezultate, a slova i dalje izgledaju slomljeno.
Stable latest čine najnovije stabilne verzije, stable 4.8 stabilne aplikacije u KDE-u 4.8, a Nightly su najsvježije dostupne verzije, koje su često nestabilne.
Ja niti jednu Recycle bin vec imamo u KDE-u jos im samo fali registry i onda veselje)) Nije da flejmam ali kuda to vodi???
Chromium pomoću KDE - ovog priključka kpartsplugin može otvarati sve dokumente za koje u KDE-u postoji odgovarajući program, odnosno kpart.
No, Munchen SIGURNO nece vise nabavljati i placati NOVE kopije MS programa, a imati ce otvoreni sustav, koji ce DOMACE (citaj SUSE) firme moci tunirati do mile volje, a sto ce sve, hvala bogu, pridonijeti opcenito zajednici (Kroupware ili Kolab dijelovi KDE-a ce se pojaviti u 3.2 KDE-u).
Knjiga govori o programerskim tehnikama i programiranju u KDE-u, a mozete ju pronaci ovdje.
Napisao: kost (http://www.open.hr/ kost /) Meni kombinacija XFree 4.1 i KDE 2.2.1 ne radi dobro sa AA, a cim iskljucim u KDE-u AA odmah se hrvatska slova pojave.
Od prvog dana koristim GNOME i veliki sam obožavatelj tog sučelja, iako je KDE u nekim elementima napredniji ali sa novijim verzijama je razlika sve manja i manja.
Xandros Desktop je operacijsko-programski sustav, temeljen na kupljenom Corelovom Linuxu 3.0, Debianu 3.0 i KDE - u 2.2.2 a ovo prvo izdanje sadrži - pored ostalog - još i jezgru 2.4.19, glibc 2.2.5, XFree86 4.2.0 i OpenOffice.org 1.0.1.
Autori navode da vjeruju kako vlasništvo nad autorskim pravom koje glasi na jednu jedinu pravnu osobu može stvoriti mogućnost zlouporabe po pitanju zajedničkog interesa zajednice te samim time preferiraju drugačiju strukturu, koja bi više nalikovala Mozilli, GNOME-u, KDE-u, Apacheu ili sl.
Najavljena je alpha verzija 4.1 KDE desktop okruženja, 4.0.71, koja nam pruža prvi uvid u sve ono što bi nas trebalo dočekati u srpnju ove godine u KDE-u 4.1.
Iako je i Gnome u recentnoj verziji, integracija menija sa sustavom je daleko bolje izvedena u KDE-u, a i u inicijalnom izboru paketa je samo KDE
Kako postanem su u KDE-u (za terminal znam, ali ako želim, npr. raditi direktorije u/mnt/i drugdje, kako to napravim) tako da mogu promijeniti ikonicu HDD-a na desktopu
Grafičko okruženje je i dalje nezamjenjivog RedHatovog stila i gotovo je jednako u Gnomeu 2.2 i u KDE-u 3.2.2, iako je Gnome preferiran odabir i u praksi također djeluje kao da je u njegovo prilagođavanje uloženo više vremena.
Pošto je velik dio publike očekivao " isto kao 3.5 samo bolje ", uslijedilo je dosta prepirki i rasprava po blogovima i javnim forumima između veterana prethodne 3.5 serije, koji su držali stranu novom KDE-u, razočaranih fanova, zbunjenih ili oduševljenih prvih korisnika, podijeljenih recenzenata i preopterećenih programera samog KDE-a.
Zašto se paralelno ne uči djecu rad i u MS Officeu i u Open Officeu, u Windozama i recimo KDE-u i GNOME-u, svejedno..
Ako hoćeš reći da je KDE napravljen po uzoru na Windows, onda moraju u KDE-u biti neke features, koje imaju samo još u Windowsu i nigdje drugdje.
Shadowman: Windows Look Feel su samo jedna od opcija u KDE-u.
Nakon toga možeš promijeniti rezoluciju u KDE-u u trku klikanjem na ikonu u systray-u
Eh sad, ja bi KDE u xfce4. Isti meni, koristio bi i konquerora,..
Ovo, naravno, nema veze s Fedorom i isto možeš uraditi u KDE-u bez obzira na OS na kojem se vrti
Štos je što ja Linux koristim za sve, osim igranja i ne živcira me što je generalno spor u aplikacijama i KDE-u općenito.
Windows Look Feel su samo jedna od opcija u KDE-u.
U KDE-u je sve na click.
A sto se tice subtitlova u mplayera, ako imas problema sa nasim znakovimau kde-u editiraj file tipe i komandi mplayer dodaj jos: - cp 1205 (brijem da je to ne sjecam se vise) i uvijek ce ti dobro prikazivati nase znakove
Pa ja i jesam vjerni KDE korisnik, jer je u KDE-u sve nadohvat ruke/miša.
Svaki detalj u KDE-u se može podesiti po volji.
Prčkanjem po Network settingsima u KDE-u, sam nekako uspio dobiti izlaz na net i DHCP od svog Smoothwall stroja, no izlaskom iz KDE-a i povratkom u LinuxMCE stvari su ostale iste... da li je netko naišao na sličan problem?
Međutim, u KWriteru ili nekom drugom editoru na KDE-u naša slova napisana u Wordpadu izgledaju i dalje čudno.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com