U petak, 17. listopada u 20 sati na otvorenju preuređenog Kluba SC održava se promocija 12. broja časopisa Libra Libera.
U petak, 17. listopada u 20 sati na otvorenju preuređenog Kluba SC održava se promocija 12. broja časopisa Libra Libera.
Žiri FP ustanovljuje časopis Libra libera slobodno i po svom izboru.
Prvi, " Poslije zabave ", objavljen je 2006. kao izdvojeni, samostalno uvezani separat 19. broja časopisa Libra libera, da bi godinu kasnije izišao i kao knjiga, u izdanju maloga zagrebačkog nakladnika Konzor.
Do dana današnjega njezini su stripovi objavljeni u književnom časopisu »Libra libera«, magazinu »Op. - a.« i slovenskom strip-magazinu »Stripburger«, u stalnom je postavu kazališta Gavella, a prošle i ove godine izlagala je na Crtani romani showu, a s još dvanaest autora/ica na ovogodišnjem je Salonu mladih izložila radove pod naslovom »Strip, strip, hura«.
Aljoša Antunac u časopisu Libra Libera 2002. godine objavio je svoje prve prozne tekstove, izvatke iz romana Neka vrsta ljubavi.
Arkzin je također potaknuo fenomen karakterističan za devedesete godine, a to je nagli procvat magazinske scene (Godine nove, Frakcija, Libra Libera, Nomad itd.) kroz koju i u Hrvatskoj dolazi do istinskog artikuliranja područja struke u međunarodnim okvirima poznatog kao ' editorial design ', i uvođenja novih tipografskih vrijednosti.
23.3. predstavljanje popularnog časopisa Libra Libera pri čemu će književni kauč proći svi od urednika časopisa do pisaca koji su okupirali Librin prozni bloki i koji će vam čitati svoje priče.
Aljoša Antunac u svojoj se zbirci kratkih proza Neka vrsta ljubavi nadovezuje na roman Poslije zabave koji ste imali priliku u cijelosti pročitati u 12. broju časopisa Libra Libera, a od Pilićeve zbirke priča Doggiestyle očekujemo puno i imamo neki jako dobar predosjećaj.
Prvi prozni tekst, izvatke iz romana Neka vrsta ljubavi objavljuje u časopisu Libra libera 2002. godine. 2003. godine objavljuje u zborniku Sve priče. 2004. u zbirci Queer priče objavljena mu je priča koja je nastala kao rezultat književnog natječaja organiziranog za područje nekoliko zemalja u regiji.
Riječ je o zbirci poezije Kratka povijest bolesti Splićanke Helene Burić, rođene 1973. Burić je do sada objavljivala u raznim časopisima (Zarez, Vijenac, Knjigomat, Treći trg, Libra libera, Poezija itd.), a priče su joj uvrštene u zbirku kratkih priča Vampirske priče i Bestselerovu zbirku kratkih priča Da sam Šejn.
Kao vanjski suradnik Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža napisao sam dvadesetak natuknica za Hrvatsku književnu enciklopediju, a surađujući s izdavačkom kućom Ex libris priredio sam dvije knjige: Vladimir Jurčić:« Kako su umirali hrvatski književnici i umjetnici », Zagreb: Ex libris, 2006 i Josip Horvat:« Lijepa naša », Zagreb: Ex libris, 2007. Objavljivao sam znanstvene članke i druge radove na Trećem programu Hrvatskog radija te u časopisima Libra Libera, Književna republika, Quorum, Narodna umjetnost, Politička misao, Studia ethnologica Croatica i drugima.
Prevodi s francuskog i engleskog (Zarez, Libra Libera, Quorum, Diskrepancija, Up Underground).
Na magazinskoj im se sceni pridružuje i Frakcija koju kasnije slijede i manje angažirane ali i dalje alternativne ili nezavisne Godine Nove, Nomad, Libra Libera...
Na promociji će se dijeliti časopis Libra Libera br. 30 koji donosi pregled kritičkih tekstova i literarnih refleksija na djelo Aljoše Antunca, kao i transkript jedinog njegovog intervja.
»Hrvatski filmski ljetopis« prati specifičnu filmsku problematiku, pa onda i »Libra libera«, fokusirajući se na kulturalnu problematiku i nove medije.
2. Autonomna tvornica kulture i njezin časopis Libra Libera pokretači su prvog kolaborativnog hiperteksta " Mixal, Wenders i ja " kojeg je pisalo četvero mladih autora.
U petak, 17. listopada u 20 sati na otvorenju preuređenog Kluba SC održava se promocija 12. broja časopisa Libra Libera.
LIBRA LIBERA 12 01: RADIO LIBERO " Zamislite radio stanicu kao nijednu drugu.
Književni časopis »Libra Libera« i Attackov Cyber Caffe (data/base/ment) pokrenuli su dva hiperteksta od kojih svaki nudi i dvije (teoretski) osnovne varijante nelinearnog pisma: Mixal, Wenders i ja prvi je kolaborativni hipertekst (što znači hipertekst više autora) u nas, a pišu ga petoro naših mladih autora koji se za svoj (virtualni) prostor bore (upravo sada) na adresi www.autonomous-c-factory.hr/hipertekst.
Autorica koja upravo iščekuje izlazak nove zbirke o objavljivanju u brojnim časopisima (Zarez, Libra Libera, Časopis Re) dodaje kako su te suradnje važne zbog očuvanja regionalnih odnosa, kao i zbog rada na vlastitoj afirmaciji.
Književno druženje u veljači posvećeno je časopisu Libra Libera i nedavno preminulom Aljoši Antuncu, koji je upravo u Libri objavio prve prozne tekstove.
Tekstove objavljivao u časopisima Književna revija, Kolo, Kvadrat, Libra Libera, Nacional, Novosti, Poezija, Politika (Beograd), Relations, Riječi, Think Tank (Beograd), Vijenac, Zarez; t-portal, portal Moderna vremena, fanzin Hombre, Radio 101; na III. programu Hrvatskog radija, a u Glasu Slavonije niz godina pisao i objavljivao glazbene recenzije, prikaze strip izdanja, književne kritike i razgovore.
Ovog četvrtka ćemo se osvrnuti i zabaviti se novim brojem časopisa Libra Libera i bez većih govorancija predstaviti 17. broj.
Ako pak jeste, do sad ste ga pratili po raznim časopisima kao što su Zarez, Libra Libera, zbornik Poqueerene priče i Antologija nepoznatih autora, a možda ste i jedan od njegovih fanova na internetu.
Bavi se i stripom (koji objavljuje Libra Libera) i glazbom.
Predstavit će se njegov zadnji roman Tamo gore, iznad, tamo su šine, kao i časopis Libra Libera br. 30. posvećen kritičkoj recepciji ovog autora.
Objavljuje stručne i znanstvene članke na hrvatskom i engleskom jeziku u raznim publikacijama (Zarez, Zbornik Trećeg programa Hrvatskoga radija, Medijske studije, Novi Kamov, Libra Libera, Computational Culture).
Libra Libera uz svoj je 19. broj objavila integralnu verziju jednog romana, što nije nimalo uobičajena praksa.
Te su dvije knjige, ili kako je to zgodno sročio Sršen dva prvijenca, rezultat dugogodišnjeg rada četrdesetogodišnjeg Šibenčanina čija se proza do sad mogla čitati po časopisima (Libra Libera), na netu (Libra Libera, Pisaća mašina) i u ponekim zbornicima kratkih priča (Poqueerene priče, Antologija nepoznatih autora).
Radi/o kao grafički urednik više magazina i časopisa među kojima su: Arkzin, Nomad, Godine nove, Libra libera, Gordogan, Up underground, Civilno drustvo.hr, Frakcija.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com