Na stranicama korisnika Mandrake Linuxa dostupan je približan: -/(ali i kao takav vrlo zanimljiv) engleski prijevod intervjua koji je Gaël Duval dao u francuskoj udruzi za informatiku i multimediju Clubic.com.
Na stranicama korisnika Mandrake Linuxa dostupan je približan: -/(ali i kao takav vrlo zanimljiv) engleski prijevod intervjua koji je Gaël Duval dao u francuskoj udruzi za informatiku i multimediju Clubic.com.
Linux-Mandrake 9.0 trebao bi sadržavati KDE 3, GNOME 2, Mozillu 1.1...
Mandrake je izgleda zavrsio sa dotjerivanjem 7.2 verzije jer je od danas spremna za download.
Sigurno cete moci uskoro pronaci ISO image i na LinuxIso-u, a mozete pogledati i Mandrake-ovu ISO mirror stranicu.
Najpoznatije su Red Hat, Debian, Slackware, SuSE i Mandrake.
Uz cjelodnevnu Linux podrsku koju smo pruzali korisnicima, imali smo nagradnu igru gdje ste mogli osvojiti Linux - Mandrake (sponzorstvo IVR - a).
Danas je osvanuo i Mandrake 8.2 beta 4. Zasnovan je na jezgri 2.4.18. Popis paketa se može naći na Mandrakeovim stranicama.
Inace koristim Custom Redhat (ni 10 posto paketa nije njegovo i pol stvari je skompajilarno pjeske...) ali Mandrake je za pocetnike jaako jaako dobar.
Na mojem desktop računalu je više puta nadograđivani Mandrake (od 8. x do 10.0 inačice) prepustio svoje mjesto Slackware 10.0 distribuciji.
U ovom trenutku (07.04.2003. 23:45) već su SuSE, Mandrake i Debian izdali updateane binary verzije svojih Samba paketa, koji se mogu skinuti s njihovih FTP servera.
Inace i koristim Debian (vecinom za server masine i slicno) dok koristim Mandrake za desktop masine (koji daje sve pod GPL-om) - - kost.
Tako sam postavio izoliran poslužitelj samo u funkciji eobrazovanja, najprije na OS Win 95, pa na Linuxu (Debian, Suse, Mandrake, Fedora itd.) i konačno na Solarisu 8, pa 9 i sada na 10. Interaktivni poslužitelj web.mef.hr sam podigao 2002. godine i na njemu sam samostalno instalirao i isprobao oko 40 različitih LMS sustava (. LRN, Eledge, LearnLoop, OpenACS, ATutor, ePICE, LogiCampus, OpenLCMS, Bazaar, Fle3, LON-CAPA, OpenUSS, Bodington, Electure, Manhattan VC, OSPI, CHEF, e-Tutor, MimerDesk, Sakai, Claroline, ILIAS, MIT OCW, Segue, ClassWeb, Interact, Moodle, Stud.IP COSE, e-Jones, OKI, Whiteboard CourseWork, KEWL, OLAT, Zope4Edu Dokeos, LAMS, OLMS itd.).
Neznam za Mandrake, ali RH7 je vec poprilicno blizu windoza kaj se tice detekcije hw-a i instalacije drivera.
Podržane su sve verzije Windowsa (i 64 - bitna), MAC OS i sve popularne Linux distribucije (Fedora, Debian, SuSE, Mandrake...).
Ja nemam nikakvih refernci iza sebe u open source svijetu, niti sam neki veliki strucnjak u ijednom podrucju (bez obzira sto slusam svasta o sebi od trecih osoba, dobro i lose, no LUG bi mogao komunikacirati s velikim tvrtkama tipa RedHat, SuSE, Mandrake, Ximian, Sun predstaviti im regiju i dovuci ih u Hrvatsku.
Osnova mojeg Linux desktopa kojeg sada koristim je Mandrake 8.2. beta2 koji je s vremenom, u nekoliko koraka, nadograđen na Mandrake 10. Nikakvih velikih problema nije bilo.
Inace, ja nisam kompententan govoriti zasto su izabrali Mandrake jer ja tamo i nisam bio... i mislim da bi se to trebalo rjesavati za svaku distru zasebno u sklopu lokalizacije... tako da svatko moze izabrati koju zeli ima sve kako mu treba... ali eto... - - kost
Trenutno su podržane Red Hat, Debian i Mandrake distribucije, HP-UX, a uskoro se očekuje podrška za SuSE i TurboLinux.
Činjenice: Mandrake je jak brand u linuxu, pogotovo u Europi.
Po njegovim tvrdnjama RPM ima problema sa upgradeom paketa, ali spomenimo RedHat koji se može upgradeati od verzije 4. x na najnoviju verziju 7.3. Za Mandrake postoji MandrakeUpdate, urpmi, rpm-get koji odlično rade i sa RPM-om.
Treće, autor nije spomenuo da RedHat, SuSE Mandrake (tri najveće RPM bazirane distribucije) se dilaju gotovo uvijek sa najnovijim programima, dok Debian kaska gotovo godinama za njima što se tiče verzija programa što također uzrokuje dodatne probleme što se tiče kompatibilnosti.
Dragi linuxaši, zadovoljstvo nam je objaviti da smo postali distributer Mandrake-a za Hrvatsku.
Također molimo zainteresirane članove da se jave ukoliko bi bili zainteresirani za testiranje Mandrake Linuxa 10.0. Najljepši pozdrav, Stromboli - info (at) stromboli.hr - Stromboli.
Re: Tko želi iskušati Mandrake 8.2 beta 4?
Izašla je 10.0 inačica Mandrake GNU/Linux distribucije.
Za sada ste u mogućnosti skinuti navedenu distribuciju samo kao član Mandrake Cluba.
DIY webstreaming workstation/server... tj. ako ima dragovoljaca bilo bi super na masinu koja nema nista instalirano pred ljudima instalirati Linux ili 2 (predlazem Debijan za server i novi Mandrake za desktop) za pokazati... podici realserver, mp3, a mozda cak i quick time server.
Izasla je posljednja beta (po najavi) nove Linux Mandrake distribucije.
Pa zato što je RedHat ionako prvenstveno orijentiran ka server-sideu, dok je Mandrake 9. x gotovo idealan za korištenje u uredima, desktopima, za multimediju itd.
Osim toga, Mandrake dolazi s obiljem software-a, a RedHat ne (da se i ne spominje to da je po pitanju multimedijskih sposobnosti RedHat vjerojatno jedna od najgorih distribucija).
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com