MSI challenge je sponzoriran od strane OCZ Technology, PC Power Cooling (memorija, hladnjaci i napajanje) i Tweakers.net.
MSI challenge je sponzoriran od strane OCZ Technology, PC Power Cooling (memorija, hladnjaci i napajanje) i Tweakers.net.
Kada su u pitanju realne performanse 240 - gigabajtni model je u nešto većoj prednosti, pa su mu performanse dosta slične 120 - gigabajtnom OCZ-ovom Vertex 3 SSD-u što se prvenstveno može povezanosti sa većim brojem NAND flash čipova i izmjeničnim nizanjem (interleaving).
Nakon nekog vremena izbivanja OCZ-ovi proizvodi ponovo su pronašli put do polica naših trgovina.
Naime, riječ je o USB 3.0 prijenosnom SSD-u naziva OCZ Enyo.
Ispod vrlo elegantnog kućišta od anodiziranog aluminija nalazi se, kako smo već naveli, SSD kapaciteta 64 GB s MLC čipom za koji OCZ navodi brzine čitanja/pisanja i do 225/135 MB/s, što garantira odlične performanse.
Iako OCZ Enyo normalno radi i spojen na USB 2.0, takav način korištenja nema smisla budući da se gubi jedina stvarna prednost ovog diska brzina prijenosa podataka.
Kada smo kod brzina, reći ćemo samo da je u našem ispitnom centru OCZ Enyo kapaciteta 64 GB uredno postizao i održavao brzinu čitanja od 170 MB/s i brzinu pisanja od 125 MB/s uz pristupna vremena od tek 0,15 ms.
No, kao i kod svakog SSD-a, postoje dvije mane koje nisu zaobišle niti OCZ-ov Enyo.
Cijene će biti dostupne za javnost čim OCZ i službeno predstavi nove SSD diskove na CES-u.
Ja sam sebi našao OCZ 180 gb za 2000 kn što nije loše.. padaju cijene svakako..
Povratak korijenima U suštini, Vertex 4 se vratio temeljima prvobitnog Vertex SSD-a (Indilinx kontroler) što je zapravo logičan slijed obzirom na to da je Indilinx od prije nešto više od godinu dana postao akvizicija OCZ-a.
Radi se o iznimno sofisticiranom dual core procesoru nazvanom Everest 2 (Everest smo imali priliku vidjeti kod OCZ-ove pristupačne serije Petrol) koji donosi značajan broj inovacija, poboljšanje pouzdanosti te u određenim (bitnim) segmentima i veće brzine prijenosa podataka nego što su u stanju pružiti konkurentska rješenja.
Glede napajanja i preporuka imaš ih poprilićno glede izbora a kad već pitaš mogao si navesti i " lovu " koju si spreman izdvojiti za isto.Moja preporuka OCZ Silencer III 500 W je odlićno napajanje s 60 mj. gare.
OCZ Vertex 2 Pro i Vertex 2 EX SSD-ovi
Bez daljnjega, OCZ niti ovim modelom nije riješio osnovni problem koji SSD ima ovaj uređaj i dalje je preskup da bi služio povremenoj pohrani podataka, a iako mu je brzina čitanja i pisanja vrlo velika, i dalje je teško opravdati njegovu cijenu, čak i kada ga koristimo kao primarni sistemski disk.
Nedavno smo testirali najjače Corsairove Dominator module i bili smo vrlo zadovoljni rezultatima, a danas recenziramo OCZ-ovu SLI memoriju.
Moduli koje imamo na testu nisu najbrži koje OCZ nudi; FlexXLC module predstavit ćemo uskoro, no sad se pozabavimo OCZ DDR2 PC2-8500 SLI-Ready Edition memorijom.
Moduli dolaze u standardnom OCZ pakiranju, no na prvi je pogled očito da se tu ne radi o uobičajenim modulima jer se na hladnjacima ističe Nvidia SLI Ready logo.
Probajmo usporediti ove OCZ module s najboljim DDR (1) modulima, OCZ DDR-400 Platinum Rev.2. OCZ Platinum Rev.2 smo mogli overclockirati do oko 300 MHz na 2.9 V.
XTC pasivni hladnjaci taj posao obavljaju dobro, no ako planirate overclockirati memoriju, preporučujemo vam OCZ XTC Cooler.
Kao i svi drugi OCZ moduli koje smo dosad testirali, posjeduju doživotnu garanciju.
Također smo vidjeli dosta hibridnih rješenja rješenja koja variraju od Seagate Momentus XT do sinapse OCZ-a, a svaki proizvod je sam po sebi dobar.
Danas imamo nekoliko rješenja iz OCZ pa moramo vidjeti kako će oni reagirati u našim testovima.
OCZ prvi koristi 2 Xnm NAND chipove
Upravo zato nas i jest zanimalo kako radi jedan od najvećih SSD diskova općenito dostupnih na tržištu, OCZ-ov 250 - gigabajtni model Core.
S druge strane, OCZ se preuzevši upravljanje nad Indilinxom okrenuo razvoju kontrlera iz vlastite radionice.
Ostatak layouta ploče je pod utjecajem uobičajenih pravila dizajna i dodataka u obliku boja koje je ekipa iz EPoX-a izabrala za ovu ploču. Å to se tiče ostatka našeg testnog sustava, koristili smo: - CPU: AMD Athlon X2 64 4000 za Socket AM2 - MEM: OCZ DDR2 1000 XTC na DDR2-800@4-4-4-12 - GPU: NVIDIA GeForce 7900 GTX - HDD: WD Raptor 150 GB - PSU: OCZ PowerStream 600 W
Iako je bilo najavljivanih i objavljivanih prvih u svijetu terabajtnih SSD-a, OCZ Octane bi trebao biti prvi dostupan široj populaciji.
Ove su brzine uobičajene i moguće ih je usporediti s SSD-ima Corsaira, OCZ-a i Mushkina.
Za sada su dostupni u kapacitetima od 100 i 200 GB, a cijena im iznosi 369 i 679 dolara što je jeftinije od OCZ-ovog Vertexa 2. (Marko Kriška)
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com