📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

pokorit značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za pokorit, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • ujedinit (0.76)
  • -srušit (0.74)
  • razorit (0.74)
  • -spasit (0.73)
  • porazit (0.72)
  • -iznenadit (0.72)
  • asimilirat (0.72)
  • osramotit (0.72)
  • zaljuljat (0.71)
  • poubijat (0.71)
  • razmontirat (0.71)
  • raspametit (0.70)
  • -žalit (0.70)
  • skršit (0.70)
  • paralizirat (0.70)
  • nasukat (0.70)
  • nastanit (0.70)
  • iscrpit (0.70)
  • -branit (0.70)
  • uzrujat (0.70)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

Pregledamo li pazljivo tekst Tore vidjet cemo da Bozanski Objavitelj nikada onima koji su Ga porekli nije rekao: " Ma kakvo cudo vi zeljeli, pripravan sam ga izvršiti i pokorit cu se bilo kakvoj kušnji koju predlozite ".

0

Patite neprijatelji nikad nas pokorit nećete 30 hiljada od 500 hiljada umrlo u 15 godina.

0

Nulla regula sine exceptione, ali ok. ako ovdje to ne važi i ako se kažnjavaju i oni za koje je zasigurno utvrđeno da nisu mutavi i koji ne koriste samo geste kao oblik izražavanja, a sve u svrhu dosljedne primjene spomenutog pravila, pokorit ću se.: mig:

0

Jabba Street Festival pokorit će glavni grad.

0

Komentar od: 1911 prvak svita Komentirano: 10. rujan 2012. 17:20 mogu razumit da se komentar ponovi zato sta je napisan na drugom clanku, pa eto da dobije na tezini. ali svako pola ure... e to je vec debilizam. a sta ces covik zna da je jako pametan, a svi drugi su ovce za sisanje ili kako on napisa Fate.... i usput upozorava na ultralijevicare iz Torcide.... evo ja cu mu prvi priznat da je posta definitivno kralj ovog portala. velik je to uspjeh doc sa rabljenin nickon i pokorit portal, svaka cast prika....

0

Bolje rečeno, otišao sam iz doma sa sranjima, tu su se sranja nastavila množit i imam osjećaj da će me pokorit.

0

... po mom mišljenju rastur SFRJ, koji se zbio devedesetih godina, je jednostavno bio neizbježan... s jedne strane smo imali veoma potentan virus (Neoliberalizam), a s druge strane oboljeli organizam (SFRJ) čiji je imunitet bio na granici mrtvila... da nije bilo Miloševića, Tuđmana, Izetbegovića, Kučana i drugih, koji su istina radili protiv interesa Jugoslavije, bili bi neki drugi ljudi na njihovom mjestu... a Neoliberalizam bi i preko tih i takvih odradio isti cilj samo u drugom pakovanju... lako je pokorit posvađanu braću... ' divide et impera ' nikad ne spava... ' kost ' je zahebala stvar... uzrok problema, zapravo, leži u potrebi da se prihvati ta ' kost '... da smo u materijalnom pogledu bili dovoljno moćni i neovisni, e onda bi se mogli nečemu nadati... ovako sve je bilo vrlo izvjesno i predvidivo... da smo do devedesetih godina uspjeli zaokružiti svoje identitete i iživjeti svoje nacionalizme vjerujem da nam ovi izvana ne bi mogli ništa... za nas je bio previše i jedan Trojanski konj, a mi smo ih imali šest... svi smo svima radili iza leđa... naša osnova materijalnog i duhovnog života je bila presiromašna za tako veliku utakmicu... ne žalim toliko zbog raspada Jugoslavije koliko žalim zbog načina na koji se to ostvarilo... to će nam oduzeti silnu energiju i vrijeme u trci za ostalim svijetom... da je razlaz bio miran gdje bi nam, i takvima, bio kraj?... prikaži cijeli komentar

0

Zato i je takav pritisak na lokalnu zajednicu, jer još nju treba pokorit bilo mrkvom bilo batinom pa da bude SVE PO ZAKONU PA ŠTA KOŠTA DA KOŠTA.

0

Ponos kraja koji se nikad nije da pokorit.

0

Unatoč ogromnoj tehnici i ljudstvu, Mladić ne uspjeva pokorit te enklave, ali one padaju, što je šokantna informacija, " napadom zračnih snaga, avijacije Kraljevine Nizozemske. " Nakon toga događa se masakr, koji je puno manji nego ono što je čekalo Bihać.

0

Neće antikrist nikad Rusiju više pokorit

0

i kaže Mamić dosta mi je ovih bojsa sad ću pokorit europu sa pravim navijačima... ionako je moja tajna želja oduvijek bila hajduk, i brat mi je tamo igrao.....

0

Sada na jedan put je Damir okupi sa ta ološ, se ke je do sada na stotinu puti nogira i s njimi sada misli još jedan put pokorit Istru.

0

drugovi, nas hercegovci i domaće ustaše žele pokorit i nametnut nam u Dalmaciji svoja ustaška crna obilježja, promjenit povijest kluba koji je simbol partizana

0

" Dajte djevojci pravi par cipela i pokorit...

0

Nakon Pazina, Kanfanara, Dimić je pokori i Žminj, nadamo se da će ubrzo pokorit neku novu općinu.

0

Nacisti su bar imali muda uzet pusku i pokorit europu dok ova kuja koristi EU rezoluciju i politisku smicalicu da ucini isto a glupavi zaostali narod glasa za to.

0

Sram ga bilo, nek ide masline sadit..... pa ćemo mi s Elaboratom procvitat i pokorit Europu uz posjed baluna od 96 % i tika-taku....

0

Ali... to neće ići... jer kad čovjek izgubi osjećaj za svog sugrađanina onda prestaje biti čovjek a nakon toga prestaje bit I revolucionar.Čovjek kao entitet treba da teži ka potpunoj slobodi, Slobodan I zadovoljan, autonoman, neovisan a opet u skladu sa moralnim I prirodnim vrijednostima koje nas kao takve određuju... zamislite društvo u kojem su ljudi pri takvom stupnju svijesti da nije potrebna represija u bilo kakvom obliku... zamislite društvo oslobođeno glupostima I ograničenjima kojima smo svakodnevno bombardirani... mogu ovo biti utopiske misli ali društvo u kojem živimo na rubu je ponora i činjenica je da je kapitalizam organizam ili bolje reći tehnokratsko čudovište koje je satrlo svaku mogućnost napretka ljudskog roda (automobili bi več odavno bili pokretani na vodu ili neki drugi obnovljivi resurs), mogućnosti oko nas su velike ali smo u nemogućnosti da ih realiziramo jer smo pod paljbom od strane savršenog neprijatelja koje je infiltrirano u svaki aspekt naših života, tako postoje eko autonomne kuće koje koriste sunce, vjetar, obnovljivu vodu, interne botaničke ćelije, elektro magnetske motore I sl... ali ne, ti moraš svaki mjesec platit račun za vodu/struju, ti moraš platit internet da vidiš sise glupača sa estrade, ti moraš svojih 8 - 12 sati dnevno dati drugome da preživiš, ti moraš biti rob da bi živio, moraš se pokorit tehnokratima I kripto neo-conovima, moraš čitat laži 24 sata jer to je štivo za odgoj, to je model tvog asimiliranja u matricu, jer ako razmišljaš, istražuješ, donosiš zaključke, uspoređuješ I promatraš onda si opasan I trebaš bit eliminiran.Ja kažem čovječe kreni prvo od sebe, pokreni proljeće u svoj glavi, oslobodi se, baci televizor kroz prozor, razmišljaj svojom glavom, istražuj jer ti nisi odjeća koju nosiš, ti nisi automobil kojeg voziš, ti nisi novac u tvom novčaniku, ti nisi račun na banci, ti nisi marka mobitela, oslobodi se udahni duboko, probudi se iz dugogodišnjeg sna.. Moglo bi se reći da su naši roditelji živjeli svoj život jer su živjeli u jednom pitomom, miroljubivom društvu, mnogo jednostavnijem I slobodnijem, nama je teško jer mi smo generacija X (naravno nama probuđenima) jer danas vi nemate 2 čovjeka na ulici s kojim možete normalno razgovarat, razmjenit ideje, bit života današnje omladine 90 % je dobro popit, pojest I jebat, a da ne govorim o problemu zasnivanja obitelji u ovakvom sistemu, imati dijete u ovakvom društvu je ravno smrtnoj presudi jer jednom kad imate dijete vi ste 100 % odgovorni a činjenica je da vi svom djetetu danas ne možete osigurat život I budućnost kakvu on zaslužuje.Naše društvo je društvo kroničnih degenerika, tehnokrati su imali jako dobar uspjeh na ovim prostorima, još malo pa će ljudi počet da laju jedni na druge po ulicama.

0

I ča to oće reć Ingleški jezik, radi kojega će ova balota, kad tad, dobit po cukarjeri i lipo poć u pizdu materinu.Oli to ni sam po sebi jezik zajeba, na tomen jeziku i radi tega jezika, puno se nevoja dogodilo kroz jusku povist, pokorilo se, na tomen jeziku i opjačkalo puno sirotinje.To je jezik lupeži, imperatori, razbojnika, svi mogući privaranti, hoštapleri ovega svita, a oni kojima je Ingleški materinjijezik, još oćedu pokorit cilu balotu, oli bit, ako već nisu, oni usrani Veliki brale, ča sve oće znat, čut i vidiit.Toliko o Ingleškome, kvraguc vi i on, a sad ajmo malo vidit, ča to oće reć Dalmatinski jezik.

0

Ne more me uspomene dana provedenih ovdje... nemam uspomena ovdje... ta ništa i nisam doživio ja.... doživio je možda neki izgubljeni useljenik... ja sam ostao na vratima doma sa kojih sam pošao....... i još tamo stojim, nećkam se dali krenuti ili ne.... dali pobjeći od osame ili joj se pokorit... to je uspomena koja me mori svakim korakom... (tako se bojim krivog..).

0

Kasnije su uvidjeli da nemaju šansu pokorit volju hrvatskog naroda za osamostaljenjem, pa su sve snage prebacili na liniju Virovitica-Karlobag i veliki dio BiH.

0

BTW Ti rezultati se PRESMJEŠNI, ako je na išta računao onaj Frančesko, laka mu zemlja, onda su to sigurno bili branitelji, njih 500 000 (za pokorit galaksiju) i javni sektor, njih oko 250 000...

0

- Drž ' se stari, - namignuo sam mu jednog dana, tako mi Kroma, pokorit ces džunglu na asfaltu, jednog dana, - Htio sam mu citirati proroke Izaiju 4,23; Jeremiju 17,24; Marvela br 87. i Džeremaju str. 25, ali me majstor ošinuo mentalnom munjom i gromovima.., jednog dana ti ces nastaviti tamo gdje smo mi stali.

0

Sada na jedan put je Damir okupi sa ološ, se ke je do sada na stotinu puti nogira i s njimi sada misli još jedan put pokorit Istru

0

split i zadar dva su grada bratska s njima se ponosi gotovinina hrvatska zadar i hajduk jedini klubovi koje nikad nece pokorit sabani

0

A čovjeka koji je izgubio sve i koji nema ideale kao ostatak svijeta, kojem je golo preživljavanje jedini smisao života, nemaš čime pokorit

0

kao zeli odma ojacat momcad i pokorit cili svit

0

OVA MORA POKORITI KLINKU, JER OČITO NIJE USPJELA POKORIT MUŽA I TO JE TO.

0

Ove godine sam pomalo napeto sretna; ove godine i Libra upoznaje Pakoštane. znam da će ih pokorit, impresionirat, zadivit; ma ona neće morat tjedan dana osvajat lokalnu ekipu veselim se jutarnjim mrgudnim kavama, sunčanjima, zajedničkim opijanjima i kasnim večerama, veselim se cjelonoćnom tračanju na plaži i konačnom upoznavanju sa onim instruktorom jedrenja. veselim se što ću napokon naučit libru bar da razbije jaje i izreže paradajiz... da se ne osramoti kad VREBAČ IZ ZELENGAJSKE ŠUME doleti sa ekipom u posjet (vrebaču, znam da ovo čitaš.... imaš mjesec i po spremit se za vaterpolo okršaj the victory is mine)

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!