Ne smatrajte sami sebe mudrima (Rimljanima 12,16)
Ne smatrajte sami sebe mudrima (Rimljanima 12,16)
Naposljetku, vjera dolazi od slušanja, a slušanje Riječju Božjom (Rimljanima 10:17).
Nastavi u tome sve dok, kao Abraham, ne prestaneš zapinjati i kolebati se u pogledu Božjeg obećanja kroz nevjeru, nego rasteš snažan u vjeri dok daješ slavu i čast Bogu (pogledaj u Rimljanima 4:20, The Amplified Bible) Učinivši sve održi se
PS - Zaboravio sam reći da je Pavao najviše o ovoj temi napisao u poslanici Rimljanima koju nazivaju Katedralom kršćanstva..
Budi poput Abrahama koji nije gledao na svoje tijelo (Rimljanima 4:19).
(d) Bog daruje oproštenje i spasenje svima koji se pouzdaju u Isusa vjerujući da je njegova smrt plaća za naše grijehe (Ivan 3,16; Rimljanima 5,1; Rimljanima 8,1).
Rimljanima 1, 16 - 17: " Ne stidim se, uistinu, evanđelja: ono je snaga Božja na spasenje svakomu tko vjeruje - Židovu najprije, pa Grku.
Jer pravednost se Božja od vjere k vjeri u njemu otkriva kao što je pisano: Pravednik će od VJERE živjeti. " http://www.youtube.com/watch?v=vwpm1G5pVho Galaćanima 3,2: " Ovo bih samo htio doznati od vas: jeste li primili Duha po DJELIMA Zakona ili po VJERI u Poruku? " Rimljanima 3, 19 - 20: " A znamo: što god Zakon veli, govori onima pod Zakonom, da svaka usta umuknu i sav svijet bude krivac pred Bogom.
Kelj je bio poznat već Grcima i Rimljanima.
Svi činimo stvari koje nisu ugodne Bogu (Rimljanima 3,23).
Porijeklom je iz Male Azije i možemo zahvaliti Rimljanima jer gdje su god dolazili rimski vojnici sadili su mušmulu.
On čak i Boga naziva Bogom strpljivosti (Rimljanima 15,5).
Među protestantima Pavao je osobito na cijeni, osobito zbog svoje Poslanice Rimljanima koja je Martina Luthera potakla na djelovanje.
Sveti Pavao jasno govori o ovome u poslanici Rimljanima: " Moj unutarnji čovjek slaže se s onim što je Božje, dapače to i želi.
Kad je Spartak saznao što se dogodilo odlučio je odustati od izravne bitke s Rimljanima te voditi gerilski rat.
Prema tome, svaki će od nas dati Bogu račun sam za se. (Rimljanima 14,12)
Jedan od najpoznatijih njegovih tekstova je Hvalospjev ljubavi iz Prve poslanice Korinćanima, a teološki je osobito pogata Poslanica Rimljanima.
Poslanica Rimljanima 1 - 26 Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim, 27 a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja.
U knjizi Der Romerbrief (Poslanica Rimljanima, 1922) tvrdi da Bog koji se objavio u Kristovu križu odriče svako povezivanje s ljudskom kulturom.
Ipak, do sada nas je na putu služila sreća, a ako je vjerovati starim Rimljanima, ona voli odvažne.
U ovom istom tekstu i kontekstu, u 1. poslanici Rimljanima Pavao piše o problemu ali i o rješenju.
a, bome... ne bi nista valilo ni da je Dalmacija u svojim povijesnim granicama po starim Rimljanima do rijeke Save, pa da je glavni grad Banja Luka?? hahahahahaha...................
Manipulacija kralježnice je bila poznata starim Kinezima, Grcima, Rimljanima, Japancima, Babiloncima, Hindusima, Tibetancima....
U Europi su izuzetak Talijani koji idu u još dublju povijest i identificiraju se sa starim Rimljanima i Grci koji idu u još dublju prišlost i identificiraju se s antičkim Grcima.
To spominjem jer mi se čini da je kod Pavla Apostola u Poslanici Rimljanima riječ o baš takvim modelima života, stvorenim čovječjim duhom koji se udaljio od Boga.
Povijest Višnjana ipak nije počela s rimljanima.
Eno ti jednog od njih u Domu Sportova, upravo sada prorokuje. Nikomu nista ne dugujte, osim da jedni druge ljubite reći će sveti Pavao Rimljanima na tragu one iste isključivosti i uključivosti o kojoj Gospodin govori kad navodi prepoznatljivost onih koji su shvatili prednost milosrđa nad žrtvama i neprepoznatljivost onih koji su činili djela bez ljubavi ili pak propuste dobra: Ovo je trebalo činiti, a ono ne propustiti.
Nakon klanjanja i blagoslova s Presvetim, izricanja pohvala Imenu Božjem, kandidati za đakone Damir i Tomislav, koji su za svoje geslo izabrali riječi svetoga Pavla iz Poslanice Rimljanima: U revnosti budite hitri, u duhu gorljivi, Gospodinu služite, na posebno su svečan i dojmljiv način izrekli Ispovijest vjere, pred Biskupom sisačkim dali izjavu i položili prisegu te još jednom prisegnuli na vjernost i to Sisačkoj biskupiji.
Tradicija nam je posvjedočila da je Marko pisao obraćenim poganima, vjerojatno Rimljanima.
Latinska je riječ limes Rimljanima značila granicu posjeda ili put između dvaju polja.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com