Tek je 1659. godine danski astronom Christiaan Huygens u Saturnovom neobičnom obliku prepoznao prstenove.
Tek je 1659. godine danski astronom Christiaan Huygens u Saturnovom neobičnom obliku prepoznao prstenove.
Tekst o Saturnovom povratku inspiriralo je pitanje ukucano u tražilicu pod naslovom kako preživjeti Saturnov povratak što je i naslov posta o tom istom fenomenu.
Kako se astrobiologija bavi proučavanjem porijekla, evolucije, distribucije i budućnosti života u svemiru, pojavila su se senzacionalistička nagađanja kako će NASA objaviti dokaze o postojanju života u Saturnovom sustavu, a što nimalo ne čudi obzirom da njezina letjelica Cassini trenutno istražuje Saturn i njegove mjesece, te da je ljetos poprilično zanimanje javnosti izazvala vijest o otkriću neobičnih procesa sličnih biološkim na Saturnovom mjesecu Titanu.
Ljubaznoscu NASA-e NASA-ini znanstvenici su uz pomoć instrumenata letjelice Cassini, pronašli nove dokaze o prisutnosti tekućine na Saturnovom mjesecu Titan.
To da na Saturnovom velikom mjesecu Titanu postoje jezera, bilo je pretpostavljano već duže vremena.
Prije nekoliko mjeseci sonda Cassini je na Saturnovom mjesecu Enceladus pronašla dokaze o postojanju vode ispod površine, a detekirani su i drugi faktori neophodni za život kao što su izvor topline koji vodu drži u tekućem stanju i ugljik.
... fenomeni u Sunčevu sustavu, poput munja na Veneri, jakih vjetrova na Marsu i ledenih vulkan a na Saturnovom najvećem mjesecu Titanu.
3. Ne govorimo o Titanu, Iapetusu niti nekom drugom saturnovom mjesecu koje je pokojnom Clarku padao na pamet za novi život.
Recentna istraživanja koja pokazuju da na Europi, Saturnovom mjesecu možda postoje tragovi života mogla bi se pokazati kao vrlo istinita.
Nikolina Pišek se sigurno neće zaručiti u Uranovom i Saturnovom društvu.
Poznat je i kao izvrstan majstor litografije koju bi s pravom mogli nazvati Saturnovom tehnikom.
Tako se recimo vrhunac radnje (prolaz kroz Zvjezdane Dveri) u filmu odigrava negdje u orbiti oko Jupitera, dok se u knjizi dešava na Saturnovom satelitu Japetu.
Ljubaznošću NASA-e Na Saturnovom mjesecu Titanu, jedinom mjesecu u Sunčevom sustavu s pravom atmosferom, arsen bi zbog niskih temperatura (- 170 C) mogao biti stabilniji od fosfora.
Samim tim, smatraju znanstvenici, postoji šansa da se na najvećem Saturnovom mjesecu jednog dana razviju organske molekule, a s njima i život.
NASA-ina letjelica Cassini na Titanu, najvećem Saturnovom mjesecu, otkrila je ledene vulkane, koji izbacuju led, kao što zemaljski vulkani izbacuju lavu, otkrili su na konferenciji American Geophysical Uniona u San Franciscu.
Do sada je otkrila nove prstenove, mjesece, isparavanja, te omogućila nova saznanja o Saturnovom sustavu.
Znanstvenici su potvrdili da su na Saturnovom malom pratiocu Enceladusu pronađeni osnovni elementi koji su neohodni za život - toplina, voda i organične kemikalije.
... pregledali su podatke koje je sakupio mjerač magnetske protočnosti (fluxgate magnetometer) tijekom perioda od 14 mjeseci i pri tom su otkrili mali periodični signal u Saturnovom magnetskom polju koji se...
Polukrug je zaštitnički superioran u simbolu Jupitera i podređen križu materije u Saturnovom glifu.
Ja jednostavno nemam ništa, na Tweetu je objavila planetarna znanstvenica Sarah Horst sa Sveučilišta u Coloradu, koja se bavi proučavanjem atmosfere na Saturnovom mjesecu Titanu.
Svemirski teleskop Hubble je 1990. godine snimio na Saturnovom ekvatoru ogromni bijeli oval kojeg nije bilo u vrijeme prolaska letjelica Voyager.
Na Saturnovom južnom polu se nalazi vrtlog vrlo sličan našim uraganima, sa okom u sredini.
Zahvaljujući ovoj letjelici, potpuno neočekivano je otkriveno isparavanje (u obliku gejzira) na Saturnovom mjesecu Enceladus, što u znanstvenom smislu predstavlja veliko iznenađenje.
Čudnovatih pojava ima i na Saturnovom južnom polu oluja nalik uraganu, velika gotovo kao dvije trećine Zemlje.
Stoga, ako bi na ovom Saturnovom mjesecu postojao život, on bi se trebao i temeljiti na metanu.
Sesterokutni oblik na Saturnu, prvi snimak Saturnovog sjevernog pola iz pticije perspektive ljubaznoscu NASA-e Nakon što je letjelica Cassini nedavno zabilježila neuobičajeno veliku oluju na Saturnovom južnom polu nalik na uragan, znanstvenike misije Cassini - Huygens zaintrigirao je najnoviji snimak kojeg im je poslala ova letjelica.
Sesterokutni oblik na saturnovom sjevernom polu ljubaznoscu NASA-e Cassinijeva je kamera tijekom listopada i studenog 2006. godine (dok se letjelica nalazila iznad sjevernog pola) snimila čitav niz fotografija ovog šesterokutnog oblika i to u infracrvenom dijelu spektra.
Analizirajući podatke koje je poslala Huygensova sonda s Titana, fizičari sa sveučilišta u Granadi i Valenciji jasno su dokazali kako na Titanu, najvećem Saturnovom mjesecu, postoji prirodna električna aktivnost.
Svijetla točka koja vidite na slici je jezero, ali ne na Zemlji, već na Titanu, najvećem Saturnovom mjesecu
Uz doktoricu Wolfe-Simon, na predstavljanju rezultata istraživanja govorit će i ekolog James Elser, čija je domena istraživanje mogućnosti postojanja izvanzemaljskog života, kao i znanstvenici koji razmatraju postojanje života na Marsu i Saturnovom mjesecu Titanu
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com