📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

zazivjeti značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za zazivjeti, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • zaziviti (0.73)
  • zazivjet (0.72)
  • zazivit (0.71)
  • trajati vjecno (0.67)
  • isceznuti (0.66)
  • doziviti (0.66)
  • -pobjeci (0.66)
  • dozivjet (0.66)
  • preziveti (0.65)
  • -pobeci (0.65)
  • nadzivjeti (0.65)
  • vaziti (0.64)
  • nadoci (0.64)
  • okoncat (0.64)
  • skodit (0.63)
  • stetit (0.63)
  • posluzit (0.63)
  • urusiti (0.63)
  • pocivati (0.62)
  • bastiniti (0.62)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

tony 18. Srpanj 2008. 17:22:05 ma nije bitno kako ce se zvati, samo da je sto dalje od politike i od politikanstva te da su pod njom sve vatrogasne ekipe, postrojbe, organizacije, udruge, to jest sve moguce snage. ali posto to jos unas nece tako bez politike zazivjeti onda nam je svejedno pod kime smo samo molimo Boga da se vise nikad ne ponovi prosla godina. ma mozemo mi protestirati, komentirati koliko god hocemo ali kako politika rece tako ce nam biti. jado je ali je to stvarnost

0

I bas kao sto ovi gore spomenuti dodju na tekmu samo iz potrebe za izazivanjem nereda, bacanjem baklji i provociranjem, tako su i mnogi jucer isli« ukrasiti »sliku na panou.. klinci zeljni provoda, akcije.. eksplozija hormona dosla je na svoje.. cuga, ekipa.. jer sto vise gluposti napravis to si odrasliji..« cool ekipa »je samo za cool ljude, a ako se bojis praviti nered onda nisi cool.. to nije zabavno.. tko je jos vidio doci na koncert i samo pjevati i plesati.. to je za bakice.. debila i budala, da se tako moram izraziti, bilo je i uvijek ce biti.. i bas zbog takvih ljudi neki dogadjaji i situacije nikada nece moci zazivjeti u svjetlu u kakvom bi trebale.. bas zbog takvih bisera tamna sjena prati slicne dogadjaje.. a samo bi trebalo pitati svu tu djecu i mladez koji su tako lijepo i demonstrativno pokazali« svoje znanje i vjestine », znaju li uopce i razumiju li o cemu pricaju, kakva obiljezja nose i koga ili cega se drze po svojim uvjerenjima.. sumnjam da bi itko od njih znao dati odgovor..

0

Bolesni primjer gluposti koja bi mogla jednog dana i zazivjeti među trendy ljudima ali i onima koji se žele pokazivati.

0

Ova stvar nikada nece zazivjeti pri velikim rezolucijama, jer su odnosi izmedju otvora blende (u ovom slucaju rupe) i senzora/filma/ogromni

0

Nadam se da ce vam se i ideja i pjesmica svidjeti, da ce akcija zazivjeti, i srdacno vas pozdravljam,

0

ce i procvasti i niknut ce svakovrsno cvijece i miomirisne trave, drvece ce zazivjeti novim zivotom te ce se pojaviti novi plodovi i zapocet ce novi ciklus.

0

EU podupire regionalnu autonomiju i ma koliko se pojedinci bunili ona ce jednog dana i u nas zazivjeti.. a tada ce,, siguran sam u to,, Dalmacija procvasti.. jer dok god velika vecina nasih para u zagreb ide,, nema srece.. slazem se sa svim dolje napisanim od ovega ribara, pisnika i umjetnika.. a sto reci o Hajduku.. vidim kako je Reja posao opet su misevi poceli kolo voditi.. spaco u prvi tim vraca zulima,, a vjerovatno ce i novak uskoro u kadru biti... ima bit da je kuverta sjela.. jadno, jadno..

0

pa ne mozes govoriti o alternativnim ivorima ne usporedjujuci ih sa postojecim izvorima..;) Uz energiju je vezan novac, a laternativni izvor ce zazivjeti samo ako je isplativ

0

wimax s druge strane ima puno nedostataka (podlozno vremenskim uvjetima) i kompliciran je za implementaciju (zemljiste, najvisa tocka, napajanje, xy dozvola). no opet je na drzavi i agenciji za telekom. (navodno se prica da ce davati koncesije). ukratko, ovo ce kod nas zazivjeti ko-zna-kad:)

0

Al 5 za ideju nadam se da ce zazivjeti jer uvjek ima onih koi dodu na forum trazeci neko rjesenje nekog problema pa ovo ce sigurno nekome pomoci, nego trebas vidjeti s adminima ako zazivi tema da to budu iskljucivo postovi sa programima i opisima

0

zapravo, pocesto tokom dana osjetim mukicu pred pitanjem - hoce li taj prostor ikad zazivjeti? po policama cuvam n svijeca (sto mirisnih sto obicnih) svijecnjaka, okvira za slike... svaceg neceg sto bi u konacnici unijelo jednu notu osobnosti u hladnocu novog stana... al dzabe. jednostavno nemam inspiracije za te sitnice i uredjenje detaljima... to mi je kao da idem uokviriti platno koje jos nije dovrseno... dzaba okvir kad na samoj slici ima jos toliko posla...

0

koje nebuloze sad ako ne padne bar bijela kuca i to mini-atomskom bombicom (cisto da se zna da je to iran napravio) nista od posla.... znaci da novi svjetski poredak moci mora zazivjeti po svaku cijenu dovesti zemlju u haoticno stanje - zavadi pa ovladaj svim rudnim i dr. resursima.dug je spisak zemalja u kojima su napravili dar-mar a i mi smo medju njima, GNJIDE-naci-cion FASISTICKE iran je koljevka civilizacije - ima pametne ljude zelim im da doskoce ovim ubicama covjecanstva prikaži cijeli komentar

0

prvo sto mi je fora da se pocnemo opet sastajati na pivi/caju prije same udruge, kao sto se to obicavalo prije kojih godinu, godinu i pol. fora mi je to druzenje. nekako nema formalnost sastanka (sto god to znacilo) a opet su tu ljudi iz udruge. anyway, nadam se da ce obicaj ponovno zazivjeti.

0

" dizajn kako kome, izrada je fantasticna kao i uvijek ako nista dr iP od 4 ima najkvalitetniju izradu miljama od plasticne konkurencije i jos uvijek se trudi da to bude MOBILNI TELEFON znaci da se na " to " moze kvalitetno razgovarat, 3 mikrofona, stvarno svaka cast na tome ostalo ocekivani mani upgrejdi koji cine uredzaj boljim od predhodnika... ne razumijem cemu tolki hajp u nfc i bezicnom punjenju, mislim realno kom to treba? isti vrag stavio ga na dock il na usb grijac nfc ce mozda tek kroz nardnu godinu negdje zazivjeti tako da je definitivno po meni jos prerano za to, mozda cak i za LTE... mozda ako na trenutak zaboravimo da je jabuka iza (meni se isto kenja od tog marketinga, tuzbi, placanja imena i ostao) mislim da je ip5 super mob POGOTOVO ako znas sto je JB htio bi da mi je android bolji ali imam ga vec jako dugo kao dr mob i nazalost jos je uvijek drugi mob:/ako nist dr, ne mogu ga koristit za mail zbog sigurnosti i tu vec koncept androida malo pada u vodu... "

0

Neki pojmovi jednostavno ne mogu zazivjeti kao neke hrvatske rijeci jer tada tek sve postaje kompliciranije.

0

Dok se god ovdje dozvoljava neustavni i privilegirani polozaj politicara sa neustavnim mirovinama, placama i imunitetima, a dok se sve pokriva laznim izborom izedju crvenih i crnih, ovdje nece zazivjeti politika shvacena kao javni servis.

0

pravilo koja NECE zazivjeti u praksi jer su pojedinci danas previse razdjeljeni i upravo putem parole " razdijeli pa vladaj " su ovi na vrhu i postigli PAT poziciju u kojoj je krdo sada... izoliranje pojedinca od krda je u danasnje vrijeme na vrhuncu a opstanak u krdu je nametnut kao jedina " opcija "... taj konflikt rezultira upravo onim bolestima koja su specificna za " razvijena " drustva a tu mislim na otudjenost, depresiju, nezadovoljstvo i prihvatanje iskrivljene slike stvarnosti i vrijednosnih sistema... ali vladari IMAJU odgovor = mediji kojima vrse drogiranje i zaglupljivanje masa i sve ostale DROGE koje sam sistem nudi i promovira kao " lijekovi " i " razonoda "... vladari su oni koji stvaraju probleme i nude " izlaz " iz istih... dvostruka zarada i dvostruki okovi za robove

0

Zato u Hrvatskoj trebaju zazivjeti sljedeci principi da se oslobodimo: 1.) Tko se borio za komunizam moze na privatni grob dobit petokraku ako hoce, ali nemoze dobiti javno spomen obiljezje 2.) Tko se borio za narodno oslobodenje na svoj grob isto moze staviti sto ga je volja, ali na spomen obiljezje moze biti postavljen samo Hrvatski Grb drugog sluzbenog obiljezja Hrvatska nema i bez dva totalitarizama i prevare nebi ga ni prije imala zato se petokraki i nesmije pridodati ta vaznost relativizirajuci je kako ti to radis sa znacajem u odredenom vremenu 3.) Sva javna spomenobiljezja koja u sebi nose narodu nametnutu petokraku imaju biti premodificirana narodu dostojnoj i sluzbenoj simbolici. 4.) Sva spomenobiljezja Drugu Titu imaju biti maknita i trgovi i ulice imenovani po njemu preimenovani. 5.) Svako daljnje nametanje komunisticke petokrake i njezina obrana u bilo kojem obliku treba biti shvaceno kao totalitaristicki akt koj je protiv Ustava Republike Hrvatske

0

Ako ce fuzijska elektrana zazivjeti tek za 60 godina, ovakvim ' liftovima. (tzv electrodynamic tether) ce trebati jos barem 80 godina.

0

Na drzavama je da definiraju strategiju energetskog razvoja, definiraju pozitivni okvir, podsticaj i zekonsku regulativu za razvoj energetskih istrazivanja i alternative, a trziste ce regulirati koji ce od pronalazaka i metoda zazivjeti, a koji nece.

0

Mit Romni 08.10.11. Ako im ovo prodje kod vecine da optuze protestante da su komunisti, posle ugusenja komunistickih aktivnosti u SAD, otvorice im put prema svim anti-americkim drzavama (Kuba, Venecuela, Sirija, Iran...) i Americki san ce opet zazivjeti. prikaži cijeli komentar

0

HEP-ove hidroelektrane su stare u proskeu 30 - ak godina i snage su u prosjeku oko 40 - 50 MW.. tesko je za zamisliti da u proteklih 30 - ak (u nekim slucajevima 40 - ak godina) nije bilo znacajnijeg tehnoloskog napretka kojim bi se nazivna snaga tih starih hidroelektrana mogla povecati bar 50 %, ako ne i poduplati (za usporedbu, vjetrenjacama se efikasnost povecala oko 400 % u zadnjih 20 godina). uzevsi u obzir da Hr dobija 50 % struje iz hidroelektrana, sama njihova modernizacija bi teoretski mogla pokriti rastucu potrosnju.. jos samo da spomenem mogucnost gradnje malih neinvazivnih hidroelektrana snage do 10 MW, koje ne zahtijevaju akumulacijska jezera i kojih bi se po Savi i Dravi dalo izgraditi barem stotinjak (na svakoj), vidimo da i tu postoji mnogo potencijala.. stvar je jedino u tome da veliki projekti puno lakse prolaze od malih, i nose vecu dobit.. (kad bi HEP morao platiti za unistenje Dobre sumnjam da bi to bio slucaj), veca mogucnost korupcije i muljanja, te monopolistickog ponasanja.. iako su ovakvi mali projekti sasvim isplativi i ekonomski vijabilni, dok se ne stvori prava atmosfera oni nece zazivjeti..

0

ideja je super, jako mi se svida ali nisam sigurna da u ovom trenutku moze zazivjeti u hrvatskoj. mislim da smo presiromasni, preskrti, neposteni i uskogrudni da tako nesto radimo. bojim se da bi ostavljene knjige naprosto nestajale u ladicama ili bi iz ciste obijesti i divljastva bile unistene. astrid

0

Zato jer nismo sigurni hoce li se ti problemi prevladati, i hoce li ikada vodikova tehnologija zaista zazivjeti.

0

U glavi mi se s vremena na vrijeme vrte jaki horor-filmovi bijede, siromastva, ponizenja itd i oni me tjeraju da bjesomucno idem za novom zaradom, za jos vecom placom, za novim prekomorskim angazmanima, a u pozadini svega se cuje tihi glas koji kaze: to je tvoj put Shanti, budi hrabar i ostavi materijalnu sigurnost, tako ce tvoja dusa procvjetati i zazivjeti ce uistinu ono sto jesi. odbaci oslonce i sigurne puteve, budi ziv, budan i slobodan, budi ta radost i humor, budi kreativan, ne zaspivaj uljuljan u koljevku sigurnosti. budi hrabar i bori se svaki dan za svoj zivot.

0

Mislim da Rojsova recenica nikad ne bi trebala zazivjeti...

0

kad sam to sinoc cula, zgadila mi se zena. pokazala se kao obicna flundra, kao sto joj je jednom jedna starija gospoda dobacila... nije mi jasno zasto u sdpu dopustaju takvo tretiranje svog covjeka.mali je ionako u pravu i taj pravedniji oblik poreza na tv ce ionako kad tad zazivjeti i kod nas... pusicka je obicna nula. sad mi je jasno zasto ju hrvati preziru

0

Price o appartheidu i rasnoj slojevitosti odbacene posvuda u svijetu ne mogu zazivjeti samo u Bosni.

0

U jednom sam dijelu ovog mog teksta spomenula kako je potrebna suradnja škole i roditelja i kako bi to trebalo za ozbiljno zazivjeti, a ne samo kao fraza koja je već izblijedjela od ponavljanja

0

Nadam se samo da to kod nas nece nikad zazivjeti.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!