Iscijeljujuća moć fraktala pripisuje se njihovom obliku, boji i strukturi.
Iscijeljujuća moć fraktala pripisuje se njihovom obliku, boji i strukturi.
Dinamika normalnog srčanog ritma ima vremensku seriju poput fraktala sa svojstvima samosličnosti na vremenskoj skali.
Najveći i najatraktivniji pomaci ostvaruju se grafičkim prikazom s uključivanjem fraktalne geometrije u nelinearnu analizu i stvaranjem slika fraktala iz podataka vremenskih serija ispitanika.
Uočavaju se odabrani fragmenti i atributi, te njihovom virtualnom ideacijom, grafičkim filterima i kompjutorskom animacijom ostvaruju se osebujni umjetnički doživljaji kolekcije fraktala kao autorske rekreacije respektabilnih uzoraka.
Pričano je to i na temi TAO i na temi magije fraktala (u vidu onih videa sa svetom geometrijom najviše).
U narednom koraku, prizori koji se odvijaju u realnom vremenu i prostoru pred gledaocem, fraktaliziraju se i grade nove cjeline razmnazanjem i/ili spajanjem fraktala.
I upravo radi toga u Beskonacnoj prirodi ODUVIJEK i postoji Konacni prostor (koji radi hologramskih fraktala NIKAD nije bio Beskonačan).
Najjednostavnija je dimenzija samosličnosti, ali se ona može upotrijebiti samo kod vrlo jednostavnih geometrijskih fraktala.
A što je teorija kaosa bez teorije fraktala?
Što se tiče tvog komentara: " Sto se tice fraktala i hologramske percepcije, koje vrijednosti su i " zasluzne " za stvaranje kaosa - te tri vrijednosti ne trazi u Materijalnom svemiru - vec ih trazi u vremenu kad Materijalni svemir nije postojao. "
Hermann Minkowski rođen je 22.6.1864., a umro je 12.1.1909. Postupak konstrukcije Minkowskijeva fraktala i proračuna njegove fraktalne dimenzije vrlo je sličan postupku kod Kochove krivulje.
Prikaz fraktala zasnovanih na krivuljama je u osnovi najjednostavnijii najlakše se improvizacijom stvaraju novi fraktali.
Tko nije slušao jezik fraktala i geometrije, ne zna šta je propustio.
Zapravo osnova kristalnih struktura i fraktala je ista jer se zapravo radi o jeziku matematike i geometrije.
Otac fraktala je francuski matematičar Benoit Mandelbrot.
Mandelbrot je dao i preciznu definiciju fraktala:
Prikazi zadnje veće skupine fraktala zasnivaju se na jednostavnim linearnim transformacijama kao što su: pomak, skaliranje, rotacija i smik.
Koje je dimenzije izlomljena linija koja je u nekom koraku iterativnog postupka dio nekog fraktala?
Imao sam malo gubljenje i posljedičnu tvorbu fraktala u glavi u šumi prije spuštanja na put prema Orljaku.
sve oko nas je Deterministički Kaos, a obilježje svakog Kaosa je da u njemu NEMA pravilnosti/reda (bezbroj varijacija, bezbroj mogućnosti, bezbroj fraktala, bezbroj nepredviđenih situacija/u ovo sad uskače ona teorija Leptirovo Krilo gdje leptir zamahne u Japanu a tornado zasere u Oklahomi ili nešto tako).
Pojam fraktala ne cini svemir samo beskonacnim, nego i relativnim.
Potaknut knjigom, odlučio je primijeniti formule za kreiranje predivnih slika fraktala u programskom jeziku Pascal.
Fraktal ima svojstvo da svaki njegov dio sadrži istu strukturu kao i cijeli objekt, tj. uvećana slika dijela fraktala između bilo koje dvije točke bit će identična izgledu samog fraktala.
Program " Galerija ULTIMATE " na interaktivan način generira više različitih vrsta fraktala u ravnini, kao što su Mandelbrotov i Juliaov skup, Sierpinskijev trokut, Kochova pahuljica i Pitagorino stablo.
Najzaslužniji matematičar za razvoj fraktala i čovjek koji je fraktale popularizirao je bio Benoit Mandelbrot (1924. 2010.).
On je bio francuski matematičar koji je najpoznatiji po razvoju fascinantnog fraktala koji nosi njegovo ime - Mandelbrotov skup.
Cantorova prašina jedan je od najpoznatijih fraktala.
Zadnje od tri svojstva fraktala je fraktalna dimenzija.
Tipičan primjer fraktala u prirodi izgled je bilo koje obale.
Nakon toga na sljedeću točku u nizu i tako dalje dok ne dođemo do zadnje točke zadnje linije fraktala.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com