📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

oparkom značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za oparkom, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • hidrolatom (0.74)
  • jabučnim octom (0.72)
  • eteričnim uljem (0.72)
  • poparimo (0.69)
  • matičnjakom (0.68)
  • čajevcem (0.68)
  • maslačkom (0.68)
  • eukaliptusom (0.67)
  • koprivom (0.67)
  • bazgom (0.67)
  • metvicom (0.67)
  • pjenicom (0.67)
  • okusom limuna (0.66)
  • uljem lavande (0.66)
  • tinkturom (0.66)
  • trpucem (0.66)
  • ružinom vodicom (0.66)
  • kaduljom (0.66)
  • kurkumom (0.66)
  • ginsengom (0.66)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

VRSTE OVOJA Upotrebljavamo različite ovoje: s octom (uzmemo u jednakome omjeru vodu i jabučni ili vinski ocat, u toj tekućini namočimo krpu, ocijedimo je i njome omotamo bolesni dio tijela) sa solju (1 do 2 žlice soli na litru vode) s oparkom biljke.

0

1. S oparkom poljske preslice: Oblog, u slučaju bolova, stavljamo tijekom noći, a po danu stavljamo oblog sa švedskim kapima koji držimo od dva do četiri sata.

0

Držimo ga samo dvadeset sekundi. s čajem od crnoga sljeza u koji smo umijesili ječmeno brašno s listovima kupusa s oparkom kadulje

0

Ostavimo da se hladi dvadeset minuta, procijedimo i tim oparkom trljamo vlasište dva puta na dan sve dok se ne pokaže djelotvornim.

0

Kupelji mješavine s oparkom crnjuše, crvenoga luka, čička, kamilice, lavande i rosopasa (za ruke i noge): Uzmemo dvanaest žlica mješavine na dvije litre vode.

0

Potom ulje iz uha odstranimo, te ga prije spavanja isperemo mlačnim kamiličinim oparkom.

0

U međuvremenu kosu peremo oparkom kamilice.

0

s oparkom borovičinih bobica: Šaku smrvljenih bobica namačemo tri sata u dvjema litrama hladne vode.

0

Nakon toga se odmaramo barem četvrt sata. s oparkom smrekinih grančica (osnažuje ukočene mišiće): Dvije šake grančica namačemo tri sata u tri litre hladne vode.

0

kupelj za cijelo tijelo (jednom tjedno): Tijelo najprije ugrijemo, a potom se istuširamo hladnom vodom, i odmah se spremimo u postelju. s oparkom rosopasa i kadulje: kupelj za ruke i noge mlačna slana voda: ujutro i navečer, kupelj za lice

0

sa zobenom slamom (sjedeće): Zobenu slamu kuhamo pola sata. s oparkom poljske preslice: svaka tri dana po četvrt sata s oparkom trina od sijena

0

s majčinom dušicom: Stavimo je u jastuk ili privežemo na čelo. s pelinom: Stavimo ga u vrećicu, a vrećicu u jastuk. sa stučenim listovima turice: Stavimo na čelo. s octom: Najbolje je da čarape namočimo u octu, iscijedimo ih i stavimo na noge; preko njih navučemo još i vunene čarape i dobro se utoplimo. s oparkom mirisne ljubice: listovi i cvjetovi

0

za noge: s oparkom mrtve koprive, trinama sijena ili smrekinih grančica.

0

Dodamo i dvije pregršti soli. za cijelo tijelo: s oparkom grančica borovice, hrastove kore, zobene slame, bujadi ili poljske preslice gavez: 200 g listova gaveza staviti u hladnu vodu, ostaviti 12 sati, procijediti i napraviti punu kupku.

0

Kupelji s oparkom bujadi ili muške paprati (za noge): Pola kilograma svježih korijena i listova zakuhamo u trima litrama vode.

0

Nakon kupke moramo odmah u postelju. s oparkom crnoga sljeza: za upaljene vene

0

Oblozi sa stučenim listovima gaveza s glinom: Pomiješamo je s vodom te sloj debljine prsta stavimo na vene: ostavimo da stoji jedan sat. s oparkom koprive (korijeni), lanenoga sjemena, crvotočine, rusomače s kiselim kupusom s poljskom preslicom (kod otvorenih vena): Šaku biljke kuhamo deset minuta u pola litre vode, ostavimo da odstoji petnaest minuta, procijedimo, u tekućinu namočimo čistu krpu i stavimo je na ranu ili pak ranu ispiremo čajem. s oparkom crnoga sljeza (cijela biljka) rusomačom: Svježu biljku stavimo u kašastu obliku na bolesno mjesto; držimo jedan sat. s bršljanom, trpucem i kaduljom (kod otvorenih vena): Četiri žlice mješavine tih biljaka (po mogućnosti svježih) namačemo četvrt sata u litri hladne vode s octom.

0

3. Ispiranje Upotrebljavamo uvijek ohlađene, mlačne oparke. s oparkom kamilice: Bolesno uho ispiremo tri puta na dan. s oparkom crnoga sljeza: Ispiremo više puta na dan. mješavina s oparkom bazge i stolisnika: Tri žlice mješavine biljaka poparimo u četiri decilitra kipuće vode.

0

Potom odstranimo tekućinu iz uha tako da nagnemo glavu. mješavina s oparkom kamilice i mrtve koprive: U bolesno uho stavimo nekoliko kapi oparka obiju biljaka i držimo po petnaest minuta, i tako više puta na dan. mješavina: s oparkom pelina, poljske preslice, stolisnika i trputca

0

Potom ih u dvama ili trima slojevima stavimo na bolno mjesto i pričvrstimo; oblog držimo četiri sata ili preko noći. s estragonom: Na bolno ga mjesto stavljamo u kašastu obliku. s trinama od sijena s glogom: Svježe cvjetove ili plodove zgnječimo tako da dobijemo kašastu smjesu. s oparkom imele: Tri žlice narezanih suhih grančica i listića poparimo litrom kipuće vode te ostavimo da stoji dvadeset minuta.

0

Prije spavanja uši isperemo kamiličinim oparkom.

0

Tako radimo od pet do sedam dana. mješavina: s oparkom gloga, matičnjaka, metvice, stolisnika: Tri žlice mješavine biljaka poparimo četirima decilitrima kipuće vode.

0

Kupelj upotrebljavamo jednom dnevno, najviše tri minute. s brezom (za ruke i noge): Pet šaka narezane kore kuhamo pet minuta u trima litrama vode; pustimo da odstoji pola sata. s oparkom zobene slame, s oparkom bujadi (tri do četiri dana, dva puta dnevno), s oparkom poljske preslice s oparkom mekinja (kod akutnog reumatizma): Kilogram mekinja poparimo s pet litara kipuće vode i ostavimo da stoji petnaest minuta.

0

Nakon nje moramo se odmarati barem pola sata. s oparkom crnjuše: Upotrebljavamo kao kupelj za cijelo tijelo - dva puta na dan ili kao kupelj za ruke i noge - tri puta na dan. s oparkom ružmarina (za ruke i noge): Tri žlice grančica stavimo u litru kipuće vode; pustimo da odstoji deset minuta. s oparkom crnoga ribiza (za ruke i noge): Uzimamo tri žlice svježih ili osušenih listova na litru vrele vode. s oparkom jasena (za ruke i noge): Tri žlice suhih listova stavimo u litru vrele vode.

0

s oparkom divlje maćuhice i paprene metvice: Tri žlice mješavine zakuhamo u litri vode, ostavimo stajati deset minuta, potom procijedimo.

0

sa smolom od smreke: Stavimo je između prstiju i ostavimo četiri dana, a onda operemo. s oparkom smrekinih vršaka: Dvije šake vršaka kuhamo petnaest minuta; oblog držimo preko noći.

0

Preko omotamo krpu. s oparkom lavande: šaku cvjetova poparimo litrom vode i ostavimo da stoji deset minuta. s jabučnim octom: Opekline polijemo nerazrijeđenim octom, a potom ih namažemo medom. s lanenim uljem sa stučenim listovima nevena ili lopuha s jakim ruskim čajem s oparkom bazge (za ublažavanje bolova i cijeljenje rana): šaku cvjetova poparimo s pola litre kipuće vode, ostavimo u pokrivenoj posudi deset minuta, malo ohladimo i u oparak namočimo krpu za mlačan oblog. s bršljanom (za opekline od sunca): više listova stavimo u vrelu vodu i potom, malo ohlađene, na opečena mjesta. s crvenim lukom (za rane): pincetom na ozlijeđeno mjesto položimo nekoliko unutarnjih bijelih listova svježega luka. s kamilicom i stolisnikom ili s koprivom i pljuskavicom (gospinom travom): četiri žlice jedne ili druge mješavine stavimo u četvrt litre kipuće vode.

0

Svakih trideset minuta na krpu nakapamo malo procijeđene tekućine. s medom (za sprečavanje stvaranja mjehura): opečeno mjesto namažemo medom. s oparkom nevena: dvije žlice cvjetova poparimo s pola litre kipuće vode.

0

4. Oblozi s oparkom kamilice: Dvije žlice cvjetova zamotamo u krpu te stavimo da na bolesnome uhu stoji jedan sat.

0

Potom kapnemo u uho šest kapi bademovoga ulja. s trinama od sijena, s lanenim sjemenom s češnjom češnjaka: Treba stajati preko noći. mješavina: s oparkom divizme i crnoga sljeza: Dvije žlice mješavine biljaka zakuhamo u pola litre vode te ostavimo stajati deset minuta.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!